מה מצב השוק? בכנס מנהלי מש"א (15/9) בקיבוצים ובמפעלים יפורסמו נתונים על תעסוקת חברים בני 50 ומעלה, ופנסיונרים
אילנה נאור

מה מצב השוק?

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 29.7.2008

 

להודעה בנושא
לאתר משאבי אנוש
לאתר איגוד התעשייה הקיבוצית

 

בכנס מנהלי מש"א (15/9) בקיבוצים ובמפעלים יפורסמו נתונים על תעסוקת חברים בגילאי 50 ומעלה, ופנסיונרים

 

הכנס החמישי למשאבי אנוש בקיבוצים ובתעשייה הקיבוצית יתקיים ב-15 בספטמבר 2008 במלון בקיבוץ מעלה החמישה. הכנס מאורגן על ידי אילנה נאור, מנהלת היחידה למשאבי אנוש בתנועה הקיבוצית ורוני בוכמן, מנהל תחום הדרכות באיגוד התעשייה הקיבוצית.

 

נושא תעסוקת חברי קיבוץ שצלחו את גיל 50 ואלו שהגיעו לגיל פנסיה יעמוד במרכז הכינוס, וזאת לאור שיחות רבות שקיימה נאור עם עמיתיה בקיבוצים אותם היא מלווה במהלך השנה.

 

"בכדי ללמוד את ההיבטים השונים הקשורים בנושא יזמנו סקר שיבוצע על ידי חברת "ניתב" ובאמצעותו ניתן לקבל תמונת מצב על המציאות בקיבוצים. את המידע, לאחר עיבוד ופילוח הממצאים, נמסור בכנס, כולל בדיקת פתרונות אפשריים, הסבירו בוכמן ונאור. מספר שאלות יישאלו בסקר ויידונו בכנס, ביניהן האם אכן קיים קושי תעסוקתי בקבוצות הגיל - לקראת ולאחר גיל פנסיה, מהו אחוז הלא-מועסקים באוכלוסייה זו, האם הנושא מעסיק את הנהלת הקיבוץ, מהן דרכי ההתמודדות עם הנושא והאם יש פתרונות מערכתיים, האם קיימת בקיבוץ מדיניות לגבי העסקה או פרישת פנסיונרים.

 

הסקר נשלח למנהלי מש"א בקיבוצים ובמפעלי תעשייה קיבוציים. "ככל שיתקבלו יותר תשובות, התמונה של מצב שוק התעסוקה של חברים שצלחו את גיל 50 או נמצאים לאחר גיל פרישה תהיה אמינה יותר, ונוכל להצמיח פתרונות ויישומים, בנושא שמעסיק כה רבים בקיבוצים, הסבירה אילנה נאור השבוע.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים