עונה חדשה לקאמרית הקיבוצית

עונה חדשה לקאמרית הקיבוצית

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.7.2008

 

התזמורת הקאמרית הקיבוצית מציגה בימים אלו את תוכניתה החדשה לעונת הקונצרטים 2008/9 ופותחת את ההרשמה למנויים. בעונה החדשה קלאסיקה לצד פולקלור, מיזוג בין סגנונות ואמנויות שונות. בין האמנים שיתארחו בקונצרטים העונה הפסנתרן אלכסנדר קורסנטייה, זוכה פרס ארתור רובינשטיין, שינגן קונצ'רטו לפסנתר מאת רחמנינוב, הכנרת הנודעת מרים פריד שתנגן יצירות מאת ברוך וצ'יקובסקי, הפסנתרנית ד"ר אסתרית בלצן שתנגן ותנחה קונצרט מיצירות בטהובן, האמן האינדיאני ביל מילר בחליל ושירה והאמן ג'יימס ווסטווטר במיצג מרהיב של תמונות טבע המלוות את היצירות המוסיקליות.

 

מגוון היצירות כולל שתי יצירות של מנדלסון, במלאות 200 שנה להולדתו. לנגנים תצטרף הזמרת קרן הדר (בתמונה). קונצרטים נוספים הם "אופרה בטירוף" - מופע של הומור מטורף על עולם האופרה וכן האופרה הקומית של מוצרט "האימפרסריו", עם סולנים, תפאורה ותלבושות; תמונות מוסיקליות - קונצרט אמנותי מרהיב עין, בו המוסיקה מלווה במייצג תמונות-טבע עוצרות נשימה שיוקרנו על 3 מסכים, פרי עבודתו של האמן ג'יימס ווסטווטר (ארה"ב); קונצרט בארוק, רנסנס וג'אז ובו שילוב מרתק בין יצירות מתקופת הבארוק, לבין יצירות שנכתבו בהשראתן, בהשתתפות טריו ג'אז.

 

התזמורת הקאמרית הקיבוצית נוסדה בשנת 1970 ובמשך למעלה מ-37 שנות פעילותה מהווה מוסד מוסיקלי איכותי וייחודי, מהמובילים בנוף התרבות הישראלי. התזמורת, המונה 36 נגנים, מביאה את המוסיקה הקלאסית האיכותית לכל שוחרי המוסיקה ביישובי הפריפריה, מכל קצות הארץ. המנהל המוסיקלי והמנצח הראשי של התזמורת מאז שנת 2002 הוא ירון גוטפריד - מן הבולטים בדור המוסיקאים הצעירים - מנצח, פסנתרן ומלחין, מוסיקאי רב תחומי המגשר בין מוסיקה קלאסית למוסיקה בת זמננו.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים