יוצאים לכייף - 44 קיבוצים מימנו הסעות לפעילויות קיץ עבור ילדים וחברים מקיבוצי עוטף עזה
יואב מרגלית

יוצאים לכייף

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.7.2008

 

44 קיבוצים כבר ביוזמה התנועתית: מימון הסעות לפעילויות קיץ עבור ילדים וחברים מקיבוצי עוטף עזה

 

44 קיבוצים כבר הצטרפו ליוזמת התנועה - סיוע במימון פעילויות קיץ והסעות להפגה עבור קיבוצים בעוטף עזה.

 

בראשית השבוע מסר יואב מרגלית, רכש מחלקת הביטחון התנועתית, ומי שמונה מטעם מזכירי התנועה להוות "פרויקטור" לעזרה עבור קיבוצי עוטף עזה, דו"ח עדכני של מספר הקיבוצים שהצטרפו ליוזמה, ועל היעדים להן הוקצה הכסף. תהליך מימוש התרומה, הסביר, הוא לאחר ביצוע הפעילות ובתיאום עם הקיבוץ התורם, שולחת המועצה האזורית או הקיבוץ הנתרם חשבונית לתשלום החזר על הפעילות - 2500 ש"ח.

 

בדו"ח כתב יואב מרגלית כי מימון ההסעות מהווה קושי ונטל על היישובים והמועצות, ולכן תרומת הקיבוצים "העורפיים" מאפשרת את מימוש תוכניות ההפגה שמטרתה לחזק את רוחם של ילדים, נערים וחברים בקיבוצי 'העוטף'. על מנת לממש את מגוון הפעילויות וההסעות נדרש מקיבוצים נוספים להצטרף ולתרום, "דווקא כעת, בעת הרגיעה של ירי קסאם ופצצות מרגמה על האזור, ולתת לחברי הקיבוצים תחושה שלא שוכחים אותם גם בעת הרגיעה", הסביר מרגלית.

 

ייעוד התרומות הוא הסעות להתארח בקיבוצים, או במגוון אטרקציות קיציות לילדים. בהקשר הזה ציין יואב את קיבוץ צובה שהתנדב לארח ללא תשלום במתקני אתר השעשועים "קיפצובה" כ-20 אוטובוסים של תושבי קיבוצי ה'עוטף'. שימושים נוספים שיעשו בתרומות הם חברי כרמיה לגזית, ילדי מגוון לקייטנות בדביר, ואוטובוסים עבור מועצות שער הנגב ואשכול לפעילויות ילדים ונוער.

 

הקיבוצים שכבר הצטרפו הם סער, רגבים, כברי, אייל, אילון, גזית, גבע, נגבה, ניר דוד, צרעה, שדה יואב, גת, ברעם, גלאון, דביר, דן, חניתה, נען, מסילות, מצפה שלם, עין החורש, מעוז חיים, אילות, דגניה ב', כפר בלום, כפר גלעדי, כפר סאלד, כפר רופין, מזרע, מחניים, מלכיה, נצר סרני, עברון, עמיר, רביבים, רמת רחל, רמת יוחנן, שדה נחמיה, שובל, גבעת השלושה, נחשון, עין חרוד איחוד ויפתח.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים