תאו קמינר 6 גרעיני "צופים" מארה"ב נוחתים בקיבוצים
תאו קמינר

6 גרעיני "צופים" מארה"ב נוחתים בקיבוצים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.7.2008

 

 

 

 

בחודש הבא ינחתו בנתב"ג כ-180 חניכי תנועת צבר של "הצופים העבריים", הפועלת בקרב בני ישראלים החיים בתפוצות. החניכים הם חברי גרעינים ובארץ יפוזרו הגרעינים בין שישה קיבוצים- יפתח, שמיר, ברעם, הזורע, בית העמק ושדה אליהו.

 

החניכים מגיעים לארץ במסגרת השלב האחרון של מסלול צבר - עלייה לארץ וגיוס לשירות צבאי מלא. על מנת שרעיון זה יבוא לידי ביצוע, חברו לתנועת "הצופים" בארץ: משרד הקליטה, משרד הביטחון, הסוכנות היהודית, מערך מג"ן בצה"ל, האגף לחינוך מבוגרים במשרד החינוך והתנועה הקיבוצית. 

 

תאו קמינר, איש התנועה הקיבוצית לקשר עם תנועת הצופים, מזכיר נשכחות: הגרעין הראשון הגיע ארצה לפני 18 שנה לקיבוץ חצרים. עד לשנת 2004 הגיע גרעין אחד בשנה, ומאז עלה המספר, והקיץ, כאמור, כבר שישה גרעינים לשישה קיבוצים. בנושא המסלול אותו עוברים החניכים בארץ, הסביר כי החניכים עוברים בקיבוץ פרק של 4 חודשי הכנה הכוללים אולפן עברית, שבוע גדנ"ע, טיול והרצאות להכרת העם והארץ והעיקר, מקבלים בקיבוץ בית חם ומשפחה מארחת למשך שירותם הצבאי ואף למעלה מזה.

 

תאו שמח לבשר גם כי לאחרונה פתחה מכללת תל חי מסלול מיוחד לבוגרי "צבר" וכבר יש נרשמים. על הצלחת הפרויקט תעיד העובדה שיש קיבוצים כמו מעוז חיים שכבר קלטו 2 גרעינים,  ויפתח 6 גרעינים.

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים