ראשי התנועה הקיבוצית: אישור העסקה עם חיזבאללה - מימוש חובה המוסרי של המדינה לאלדד רגב ולאודי גולדווסר, למשפחותיהם ולכלל החברה הישראלית

ראשי התנועה הקיבוצית: אישור העסקה עם חיזבאללה - מימוש חובה המוסרי של המדינה לאלדד רגב ולאודי גולדווסר, למשפחותיהם ולכלל החברה הישראלית

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 29.6.2008

 

מזכירות התנועה הקיבוצית ביטלה כינוס מתוכנן: חבריה השתתפו בעצרת משפחות השבויים מול ישיבת הממשלה שאישרה עסקה עם חיזבאללה

 

התנועה הקיבוצית ביטלה בראשית השבוע כינוס מתוכנן ואנשיה הצטרפו לעצרת מול משרד ראש הממשלה, שקיימו משפחות גולדווסר ורגב, וחבריהם של אודי ואלדד לפלוגת המילואים, בעת שהתקיימה ישיבת הממשלה שדנה באישור העסקה עם חיזבאללה.

 

במכתב לראש הממשלה אולמרט, ולשר הביטחון ברק, שהועבר לשניים במהלך הישיבה בעזרת השר שלום שמחון, כתבו ראשי התנועה הקיבוצית, זאב שור וגברי ברגיל כי "יש לאשר את העסקה ולממש את ההזדמנות ולהחזיר את הבנים הביתה. זוהי חובתה המוסרית של ממשלת ישראל למשפחות השבויים, ללוחמים ולכלל החברה". עוד כתבו: "אנו מודעים לכובד האחריות המונחת היום על כתפיכם, כמו על כתפי השרים כולם, בבואכם לדון ולאשר את העסקה עם חיזבאללה להחזרת חיילי צה"ל השבויים - אהוד גולדווסר ואלדד רגב, ובתקווה שבקרוב מאוד גם בשחרורו של גלעד שליט.

 

"במכתבנו אנו מבקשים להיות לפה עבור עשרות אלפי חברי קיבוצים, ורוב אזרחי ישראל, המאמינים שממשלת ישראל חייבת בישיבתה היום לאשר את העסקה אשר תחזיר את השבויים הביתה לאחר שנתיים קשות מנשוא. במציאות המורכבת בה אנו חיים, אנו מוצאים עצמנו לא אחת בפני דילמות וערכים מתנגשים. במקרים כאלה צריך לבחור איזה ערך הוא המרכזי, ובו לבחור.

 

"איננו מקלים ראש בערכים הביטחוניים אשר בגינם יאמרו הדברים כנגד אישור העסקה. אנו מאמינים שבמקרה המונח לפתחכם השיקול המוסרי הוא הגובר, והאמרה המיוחסת לדוד בן-גוריון - "תדע כל אם עברייה שהפקידה את גורל בניה בידי מפקדים הראויים לכך" - עליה התחנכו דורות של לוחמים והורים לחיילים בצה"ל, היא המניעה אותנו מוסרית גם היום. לאמרתו של בן-גוריון מקום מרכזי בחוסנה של החברה הישראלית.
כאשר תגיעו לרגע ההחלטה, זכרו את אותו קוד מוסרי ואת העובדה שרבים כל-כך מצפים מכם להחלטה להחזיר הביתה את חיילי צה"ל השבויים - אהוד גולדווסר ואלדד רגב.

 

"ברגע ההכרעה, חישבו על החייל בסדיר או במילואים, אשר תוך סיכון עצמי, יוצא לפעילות מבצעית לאורך הגבול או מעבר לקווי האויב, אבל יודע בלבו שאם חס וחלילה יקרה לו משהו מדינתו, ישראל, תעשה הכול על מנת להחזירו הביתה."

 

מזכירות התנועה הקיבוצית בעצרת משפחות השבויים מול ישיבת הממשלה

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים