חצי שנה פה, חצי שנה שם - יום הולדת 8 לאתר ההיכרויות הקיבוצי - "נפגשים בגורן"

חצי שנה פה, חצי שנה שם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 24.6.2008

 

 

יום הולדת 8 לאתר ההיכרויות הקיבוצי - "נפגשים בגורן". ויש פעילות: 730 מנויים ביקרו בו בשבועיים האחרונים

 

אתר ההיכרויות הקיבוצי - "נפגשים בגורן" - חוגג החודש שמונה שנים לעלייתו ברשת האינטרנט, במסגרת "אתר הקיבוצים" www.kibbutz.org.il.

מנתונים שמסרה השבוע אירית בר נתן, מנהלת "אתר הקיבוצים", עולה כי ב'גורן' רשומים 8000 מנויים, 30% מהם קיבוצניקים. 1600 מהמנויים היו פעילים מאז ראשית 2008, 730 בשבועיים האחרונים של חודש יוני. ולקינוח, נתון נוסף - בששת החודשים הראשונים של השנה היו 20,000 כניסות של מנויים ומתעניינים לאתר.

לאתר "נפגשים בגורן" - לחצו כאן
חוה קלס ויובל

את אתר "נפגשים בגורן" (www.kibbutz.org.il/bagoren) מנהלת מראשיתו חוה קלס, חברת קיבוץ ניר דוד. מטרת האתר היא לאפשר למנוי להכיר בן או בת זוג מרקע דומה, מחוויות משותפות, שהן בסיס חשוב לתחילתה של היכרות.

 

גם נשואים

 

נוסף לאפשרויות חיפוש בן או בת זוג רשומים באתר, נוספה גם אפשרות של צ'ט בין גולשים, ושוכללו אפשרויות החיפוש. שינוי שהנהיגה חוה, ואינו אהוד על חלק מהמנויים הוא האפשרות של נשואים להירשם באתר. ההסבר שלה פשוט: "השתכנעתי שעדיף שהם יירשמו כך ולא יזייפו את הנתונים שלהם. כאשר נשוי נרשם כנשוי, זה אומנם לא נראה לי מבחינה מוסרית אבל אני מעריכה את היושר וההגינות על פני הרמאות והזיוף".

 

קריצה בגיל השלישי

 

כמו באתרי הכרויות אחרים, גם ב"נפגשים בגורן" רב מספר הגברים על הנשים. הגיל הממוצע הוא 45 ולפי אומדן שעשתה קלס, כמות הקיבוצניקים מהווה רק 30% מכלל הרשומים באתר.

 

והצלחות? בשנים הראשונות דאגו זוגות שהכירו דרך האתר לעדכן על חתונה מתקרבת או קשר לחיים שנרקם. לאחרונה, מודה חוה, יש מעט דיווחים על הצלחות. האתר מהווה כלי הכרות בלבד והמנויים אינם מכירים את מנהלי האתר, לכן אינם חשים צורך לדווח, אלא רק כאשר יש בעיות או קשיים. דווקא ההצלחות הן אלו המחזקות אותי ומספקות לי מוטיבציה, היא אומרת בכנות.

 

לשאלה מה הביא אותה לקחת על עצמה את ניהול האתר עונה קלס כי היא עצמה הייתה פנויה באותה עת, וגם רשומה באתרי הכרויות שונים. "הבנתי שאתר ייחודי לתנועה הקיבוצית יכול לתת את המענה המהיר והמתאים. ואכן, הכרתי גבר איכותי ומדהים כחודש לאחר השקת האתר". 3 שנים ידענו אהבה וזוגיות פורחת, היא מספרת. "האיש שלי היה איש מחשבים, מדריך טיולים בזמנו הפנוי, רחב אופקים ומעניין. היה זה המוות שהצליח להפריד בינינו לאחר מחלתו הקשה והקצרה. היו אלה 3 שנים בהן ידעתי אושר רב.  

 

גם הקשר הנוכחי של חוה, שנמשך כבר שנה וחצי, החל באתר "נפגשים בגורן". וכדבריה, "המחשבה שזה קורה בפעם השנייה מעודדת למדי - שוב גבר מקסים (שוב בן קיבוץ), איש אוהב, סקרן ומרתק. מתברר שאהבה איננה קשורה לגיל, ולכן היא ממליצה גם לפנויים בני 70 ומעלה לא להירתע ולהירשם לאתר.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים