64 בנים התקבלו לחברות בקיבוץ קלי"ה

64 בנים התקבלו לחברות בקיבוץ קלי"ה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 5.6.2008

 

הצטרפו במעמד של "חבר חדש בחופשה". בקלי"ה אומרים: "אירוע מכונן בחיי הקיבוץ"

 

64 בני קלי”ה, בגילאי 18 עד 30, התקבלו לחברות בקיבוץ לאחר הצבעת חברי הקיבוץ ה"ותיקים". ההצבעה התקיימה בעת שצוין בקיבוץ 34 שנים להקמת קלי"ה - הקיבוץ הראשון בהתיישבות החדשה בצפון ים המלח, ו-60 שנים לעזיבת קיבוץ בית הערבה בזמן מלחמת השחרור, הקבוץ הראשון בצפון ים המלח.

 

קבוץ קלי”ה הוקם לפני 34 שנים ע"י גרעיני נח"ל מהעיר, מלאי אמביציה ורצון להצליח. בשנים הראשונות "אומץ" הקיבוץ על ידי גבעת חיים איחוד וכן, משפחות וצעירים שבאו לשנת שירות ותרמו רבות להקמת התשתית הכלכלית והחברתית של קלי”ה. הקשיים באזור הנידח, החום, קרקע מלוחה, ים המלח מצטמק ואי בהירות מדינית מאז הסכמי אוסלו, לא ריפו את ידיהם של 78 החברים שהחליטו להבטיח את עתיד הקיבוץ והאזור.

 

כלכלת הקיבוץ נשענת על ענפי התיירות, חדרי אירוח בקבוץ, וענפי חקלאות - מטע תמרים, גידולי שדה, רפת לחלב, הודים. 50% מהחברים כבר עובדים מחוץ לקיבוץ.

 

אתי פלקסר, חברת הקיבוץ ומלוות קיבוצי צפון ים המלח, מטה יהודה והנגב סיפרה כי כבר לפני 15 שנים ביצע קיבוצה מהלכי הפרדת משק מקהילה, התייעלות בענפים וקשר קשר חלקי בין ההכנסות לרמת החיים של החברים. "ההצלחה הכלכלית באה לידי ביטוי בהשקעות, בפיתוח העסקים וברווחת החבר. כיום קלי"ה נמצא בעיצומם של תהליכים להגדלת היישוב באמצעות קליטת בנים לחברות, כמו גם בהקמת השכונה הקהילתית" אמרה.

 

64 הבנים שהתקבלו לחברות הם במעמד של "חבר חדש בחופשה" - חברים באגודה השיתופית אך לא שותפים לבעלות על הנכסים היצרניים ולא מחויבים למערכת ערבות הדדית. 10 "סנוניות" ראשונות כבר גרים בקלי"ה, משתלבים בענפי הקיבוץ, ובקיבוץ מקווים שיבוא היום והמצטרפים החדשים ייקחו את המושכות לניהול ופיתוח הקיבוץ והאזור.

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים