עצמאות: יד לאשכנזי וד"ש מחו"ל – החייל הבודד מיפעת אנטון צ'רקוב הוזמן למ. הביטחון להרמת כוסית - השתתפות חניכי תנועות הנוער בעצרת יהדות ארגנטינה ל-60 למדינה

עצמאות: יד לאשכנזי וד"ש מחו"ל

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 13.5.2008

 

מימין: צ'רקוב, צביקה לוי, הרמטכ"ל

אנטון צ'רקוב, חייל בודד המאומץ בקיבוץ יפעת, היה בין החיילים המצטיינים שהשתתפו בהרמת כוסית חגיגית שנערכה ביום העצמאות במשרד הביטחון.

 

"צ'רקוב הוא לוחם בסיירת הצנחנים, ולחיצת היד עם הרמטכ"ל ושר הביטחון היא פסגת חייו עד כה", אמר השובע צביקה לוי, "האבא של החיילים הבודדים בקיבוצים".

 

ועוד ביום העצמאות

 

השתתפות רבה של חניכי תנועות הנוער בעצרת יהדות ארגנטינה לכבוד יום העצמאות השישים למדינת ישראל. משה רוזן, שליח התנועה בארגנטינה, סיפר השבוע כי ולריה לוין, מ"השומר הצעיר", יו"ר ארגון הגג של הנוער היהודי בארגנטינה,  נשאה נאום בפני  הקהל הרב שגדש את האיצטדיון העירוני "לונה פארק" בעיר בואנוס איירס. העצרת החגיגית אורגנה על ידי ההסתדרות הציונית, במעמד שגריר ישראל, נציגי הסוכנות היהודית והנהגת הקהילה המקומית. באירוע נכחו נציגים בכירים של הממשל הארגנטינאי.

 

ולריה הקדישה את דבריה להדגשת התפקיד המוטל על הדור הצעיר בארגנטינה, בהנחלת תודעה יהודית המבוססת על מרכזיותה של ישראל וסיימה את דבריה בקריאה "חזק ואמץ". במהלך הנאום, דאגה לציין ש"הנוער הציוני", "החלוץ למרחב", "הבונים דרור" ותנועות נוספות עורכות השבוע סמינר משותף להעמקת הזיקה לישראל שיתקיים ב"צוותא", בית התנועה הקיבוצית בארגנטינה.

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים