התנועה עורכת כנס על הכנסת "מצלמה נסתרת לבית הילדים": דילמה מוסרית מול ביטחון הילדים
אבי אהרונסון

התנועה עורכת כנס על הכנסת "מצלמה נסתרת לבית הילדים":

דילמה מוסרית מול ביטחון הילדים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 6.5.2008

 

 

לקראת הקיץ מוציאה לפועל מחלקת החינוך הקיבוצית שני כנסים ארציים המיועדים לאנשי חינוך לגיל הרך ולעוסקים בחינוך הבלתי פורמלי. בשנה שעברה השתתפו בכנסי המחלקה מאות אנשי חינוך מקיבוצים.

 

הראשון הוא כנס לגיל הרך ב-20/05/08 - מערכת החינוך בעידן "המצלמות הגלויות והנסתרות". הכנס יתמקד בדילמות מוסריות הנובעות משימוש הולך וגובר שעושים הורים במצלמה נסתרת בכדי לפקח על ילדם ועל המטפלים בו בעת היעדרותם מהבית או בגן הילדים. ד"ר אבי אהרונסון, מנהל המחלקה התנועתית לחינוך, הסביר שהנושא נמצא על סדר היום במוסדות חינוך רבים, ומיושם כבר על ידי זוגות הורים רבים ברחבי הארץ. לאחרונה נחשפו באמצעי התקשורת מראות קשים של התעללות בילדים על ידי מטפלים או מטפלות בגן, והדבר הביא לפניות אלינו להקדיש לכך מחשבה ודיון ציבורי. "אנו יודעים כי ההורים הם הדוחפים לשימוש במצלמה ולחשיפה כאקט של אזהרת הציבור. יום העיון יעסוק בדילמות מההיבט של הצוות וההורים".

 

הכנס השני ייערך שבוע וחצי אחרי - 29/5 - ע"י המדור לחינוך הבלתי פורמלי. הנושא הוא 60 ימי "החופש הגדול" ו-60 למדינת ישראל. בכנס יוצגו לרכזי חינוך ומדריכים "סיפורי מקום", דרכי חיבור לקיבוץ ולמדינה, ודרכי בניית זהות של ילד ונער במדינת ישראל. ימי העיון מיועדים לרכזי חינוך מטפלות ומדריכים.

 

וכנס נוסף, של המכינות הקדם צבאיות: מה בין חזון והגשמה בעולמם של חלוצי העלייה השלישית לבין חזון והגשמה בקרב צעירים בחברה הישראלית היום? בטווח שבין הנושאים הללו יעסוק הכנס השנתי של מכינות קדם-צבאיות, בשבוע הבא בעמק חרוד במלאת 60 למדינת ישראל.

בתוכנית הליכה במסלולי טיול בעמק חרוד, כינוס באולם קיבוץ ניר דוד שיחות ליליות בחניון גן השלושה. ישתתפו חניכי מכינות קדם צבאיות וגרעיני שנת שירות של תנועת גרעיני אמנויות.

 

הכנס יתקיים בין התאריכים י-יא' אייר תשס"ח, 15-16 מאי 2008, בעמק חרוד.

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים