כל אחד וצרכיו - המדינה תפעל מול קיבוצים דלי אוכלוסין במטרה למצוא פתרונות שיביאו לחיזוקם

כל אחד וצרכיו

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.4.2008

 

ירדו מהעץ: המדינה תפעל מול קיבוצים דלי אוכלוסין במטרה למצוא פתרונות שיביאו לחיזוקם

 

בישיבת מטה תנועות ההתיישבות בו חברים מזכ"לי התנועות הקיבוציות והמושביות, התקיים דיון המשך למדיניות משרד החקלאות ופיתוח הכפר ומשרד רשם האגודות השיתופיות ביחס ליישובים דלי אוכלוסין. נוסף לנציגי התנועות, השתתפו בדיון יעל שאלתיאלי, מנכ"ל משרד החקלאות, יוסי ישי, ראש הרשות לתכנון במשרד החקלאות, עו"ד אורי זליגמן, רשם האגודות השיתופיות, ויובל פונק מהחטיבה להתיישבות.

 

בראשית הדיון הסבירה יעל שאלתיאלי על ההחלטה שהתקבלה במשרד על ידי השר שלום שמחון, והצוות הפעיל של המשרד, לטפל בנושא יישובים דלי אוכלוסין באופן נקודתי אל מול כל קיבוץ. הכוונה היא לאתר יישובים בהם קיימת בעיה של מיעוט אוכלוסייה, לחפש את הסיבות לכך ולתת להם פתרון שיבטיח את חיזוקם.

 

ראשי התנועות בירכו על ההחלטה, חזרו והדגישו שמטרת המדינה צריכה להיות מציאת פתרונות נדרשים בתחומים של תשתיות, דיור ותעסוקה, על מנת שיתאפשר לאותם יישובים לגדול בכמות החברים.

 

גברי ברגיל, רכז המטה, מסר השבוע כי בסיכום הדיון הוחלט שהפורום "מברך על שינוי הכיוון בטיפול בנושא כפי שהוצע על ידי שר החקלאות ואנשי משרדו. נוסף לכך, הוחלט ש"נדרש מאמץ משותף לתנועות ההתיישבות, משרד החקלאות והחטיבה להתיישבות לחיזוק הכפר כנגד המדיניות של מנהל מקרקעי ישראל להאצת הפרבור. סעיף נוסף בהחלטת הפורום הוא שהתנועות חייבות לוודא שלא קיים מצב שבו יישוב לא גדל מכיוון שהתושבים או החברים בו מסרבים להרחיבו ולקלוט אנשים חדשים.

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים