התנועה ואגודות המים מאחדות כוחות מול גזירת הקיצוץ
ולוולה שור

התנועה ואגודות המים מאחדות כוחות מול גזירת הקיצוץ 

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.4.2008

 

 

 

בפגישה דחופה בבית התנועה השתתפו אנשי אגף הכלכלה ונציגים אגודות המים באזורים. הסיבה, כבר מזמן נראית לעין: מיעוט הגשמים וגזירת קיצוץ המכסות לחקלאים

 

 "מדובר בנושא מהותי ומשמעותי לכלכלת הקיבוצים ונדרשת היערכות חירום בנושא, גם לאור קולות שכבר עולים בציבור ובתקשורת כנגד שימוש המים לחקלאות, פתח ולוולה, מזכיר התנועה את הדיון. לדבריו, ישראל, כמו מדינות אחרות, צריכה לייצר בדחיפות פתרונות למצוקת משק המים בצורת התפלה ולא ללכת על הפתרון הקל ביותר - לקיחת מכסות מהחקלאים. לא הייתי רוצה לראות שדות יבשים עם תוצרת חקלאים נבולה ובערים מדשאות מוריקות, המחיש.

 

בסיכום הישיבה סוכם על הקמת צוות מצומצם שיפעל בנחרצות מול הממשלה ומול הגזירות. בפגישה שהתקיימה למחרת עם שר החקלאות, שמחון, הבטיח השר שב-2008 יהיה הקיצוץ "מינורי" בלבד.

 

חליבת בוקר - בפגישה עם שר החקלאות ופיתוח הכפר העלו נציגי הקיבוצים, ולוולה ואיציק באדר, התנגדות נחרצת ל"חוק החלב" שמקדם השר. השניים דרשו משמחון לעצור את המהלך, ליצור הידברות עם יצרני החלב במשק השיתופי-קיבוצי, ולהביא בסופו של דבר הצעת חוק מוסכמת על כלל החקלאים.

סוכם לקיים פגישה של השר וצוותו, עם נציגי התנועה - ולוולה, איציק באדר, יעקב בכר ואבשלום דולב.

 

בינתיים מארגנת התנועה, בשיתוף ארגון עובדי המים, כנסים אזוריים ובהם מידע על קיצוץ המכסות, ועל החזרי הוצאות על השקעות במים במסגרת הסכם המים בין התנועות וארגונים החקלאים למשרדי האוצר והחקלאות.

 

הכנס הראשון יערך ביום חמישי 17 אפריל באולם כנסים במפעלים האזוריים גרנות. מנחה הכנס הוא איתמר שוויקה, מאגף הכלכלה התנועתי, הסברים יתנו יוסטה בלייר, מנכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, רחל בורושק, כלכלנית התאחדות חקלאי ישראל, וארז ויסמן  - מנכ"ל ארגון עובדי המים.

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים