מקיבוץ לקיבוץ באהבה - קיבוץ מגוון בלב שדרות מבקש להסתייע בקיבוצי העורף

מקיבוץ לקיבוץ באהבה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 25.3.2008

 

קיבוץ מגוון בלב שדרות מבקש להסתייע בקיבוצי העורף והכין רשימת צרכים. לא תושיטו יד? 

 

מטחי הקסאם והמציאות הנלווית להם לא פוסחים על חברי וילדי הקיבוץ העירוני "מגוון" הממוקם  בלב שדרות. קיבוצים וחברי קיבוץ יחידים כבר פנו למגוון והציעו עזרה, מחווה שגורמת לחברי הקיבוץ הקטן תחושת אחדות ואחווה קיבוצית.

 

כעת הכינו בקיבוץ רשימת צרכים, מתוך כוונה לנתב את העזרה המוצעת למענה על צרכים אלו. ניתוב ההצעות יעשה על ידי מזכירות הקיבוץ ומלווי האזור מטעם התנועה - איציק עוז (שדה יואב) ויזהר יערי (גבולות). 

 

הצורך הדחוף ביותר הוא מציאת קיבוץ מאמץ לתקופת התאווררות של מספר ימים בעתות הסלמה, ואולי אף להרחיב את קשרי מערכת החינוך לבילוי משותף בקיץ, בקייטנות, או בכל פעילות אחרת. העדיפות, אומרים במגוון, הוא קיבוץ הנמצא במרחק של כחצי שעת נסיעה משדרות, עם אפשרות לאירוח ברמה סבירה בדירות, עם אפשרות בעת הסלמה לשלב את הילדים במערכת החינוך. 

 

צרכים לחיזוק הקהילה הם הלוואה כספית לצורך השלמת בנייה. ביחד עם המטה השיתופי נעשתה פנייה למספר קיבוצים מבוססים המוכנים לסייע בנושא זה. צורך נוסף הוא סיוע בשיפור פני חדר האוכל - צביעה, התקנת מדפים ואביזרי ריהוט לשהות נעימה יותר במבנה. צורך נוסף הוא שיפור פני הרחוב בו נמצאים בתי תושבי הקיבוץ - סיוע בגיזום העצים, גירוף, שתילה, נטיעה וייעוץ בעיצוב הנוי. וצורך נוסף הוא קיום פעילות לילדים בסופי שבוע או אחרי הצהרים בחדר האוכל של מגוון.

מוזמנים להציע עזרה באמצעות איציק עוז בטלפון 050-7677920

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים