בספטמבר: ש.שינים גם לקיבוצים כרם שלום וניר עוז
בספטמבר: ש.שינים גם לקיבוצים כרם שלום וניר עוז

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 18.3.2008

בשנת העבודה הבאה של מתנדבי שנת השירות, שתחל בחודש ספטמבר, כבר יופנו ש.שינים גם לקיבוצים באזור עוטף עזה, ביניהם בכרם שלום, שביקש לקבל 8. בסוף השבוע האחרון כבר התארחו במקום 12 מועמדים שהביעו עניין, ואלה התקבלו בחום רב על ידי החברים הצעירים בכרם.
ראו את כרם שלום שכניהם מניר עוז, ו"התקנאו". כעת מבקשים גם הם ש.שינים לשנה הבאה. בפגישה שנערכה עם מזכירות הקיבוץ סוכמו נושאים טכניים כמו דיור, ליווי ומקומות עבודה, וכעת מתחיל שלב בדיקת היענות הש.שינים למשימה החדשה בניר עוז, ומיון המתנדבים.
ועוד בעוטף עזה: באגף מבקשים לציין המשך פעילות עבור תושבי שדרות ויישובי העוטף המתבטאת בתיווך, העברת ציוד ביגוד וריהוט, משלוחי מנות לפורים.

מהעיר אל הכפר

 

מפגש משוב בו השתתפו 45 מנהלי משימות שנת שירות בכפרי ופנימיות נוער עמד בסימן התמודדות עם קשיים בעבודה המשותפת. לאחר הרצאה בנושא היבטי עבודת וליווי הש.ש, עלה לדיון מקיף נושא מיון בוגרי יב' למשימות שנת שירות, זאת לאור ביקורת שהושמעה לאחרונה מפי הורים שבניהם נקראו למיונים לשנת שירות.

מרשק, רכז האגף, אמר כי הביקוש הגובר מחייב את האגף לשינוי בתהליך, ולהשתפרות, והבהיר כי הוא מודע לתסכול שקיים אצל חלק מהמתעתדים לשנת שירות, ולכן האגף בודק דרכי התייעלות במיון. כל מנהלי הפנימיות ציינו את מסירותם של אילה בריליאנט ומולי אקשטיין, העוסקים בליווי המתנדבים.

 

לאתר אגף המשימות
לכתבה בנושא, "הקיבוץ", 14.3.08

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים