התנועה הרחיבה תוכנית אירוח משפחות מקיבוצי עוטף עזה במרכז ובצפון
יואב מרגלית

התנועה הרחיבה תוכנית אירוח משפחות מקיבוצי עוטף עזה במרכז ובצפון

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 11.3.2008

 

אחוה קיבוצית אל מול קסאם: בסוף השבוע שעבר התארחו 60 משפחות מקיבוצי בעוטף עזה בקיבוצים במרכז ובצפון.

 

יואב מרגלית, ראש מטה סיוע לקיבוצי עוטף עזה, דיווח כי המשפחות הן מניר-עם, גבים, כפר עזה, מגוון, כרמיה, ונחל עוז, והן התארחו ללא תמורה בצובה, גזית, משמר העמק, מעלה החמישה, דליה, סאסא, חצרים, גת ושער הגולן. יוזמות נוספות הן של ארגון הקניות "משקי נגב" שמימן הסעת נוער מקיבוצי אשכול למופע של אביב גפן, ומועצת קיבוצי גליל עליון שארגנה אירוח של ילדי מועצת שער הנגב, כולל בילוי באתר החרמון. 

 

בבדיון עדכון שכינסו בראשית השבוע, יואב מרגלית, רכז מטה תנועתי לסייע לקיבוצי עוטף עזה, ועמיתיו מאגף רכזים-מלווי קיבוצים, הוצגה רשימה המכילה את צורכי הקיבוצים בעוטף. עוד דובר על הצורך להיות בקיבוצים, לנהל יחסי עבודה וקשר שוטף על ממלאי תפקידים בקיבוצים ובמועצות האזוריות. נמסר כי בפניות מפעלי תעשייה ותביעות נזיקין מטפל עמוס שליו מאיגוד התעשייה הקיבוצית, ופניות מצד קיבוץ בעוטף יטופלו בהתאם לטבלת צדק והגדרת צורך של המועצה האזורית.

 

מהלך שכבר נרקם הוא קשרי אימוץ לעת חירום, בין 34 קיבוצים מעוטף עזה עם קיבוצים במרכז ובצפון. הכוונה היא לקשר מתמשך, ראשיתו בהיכרות וקשר קבוע בין בעלי תפקידים, בדיקת יכולת הכלה של הקיבוץ הקולט, וקביעת מרחק סביר לתפעול מערכות משקיות במצב פינוי זמני.

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים