לבקשת משפחות שכולות: שמות חללי התנועות הקיבוציות במערכות ישראל ייכתבו על האנדרטה בפארק מנשה

לבקשת משפחות שכולות: שמות חללי התנועות הקיבוציות במערכות ישראל ייכתבו על האנדרטה בפארק מנשה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 11.3.2008

 

בדיון שנערך בהשתתפות נציגי כל הגופים השותפים לאתר הנצחת חללי התנועות הקיבוציות בפארק מנשה הוחלט על הוספת שמות כל החללים לאנדרטה. 

 

ההחלטה נבעה לאור בקשות של משפחות שכולות רבות בקיבוצים. ביצועה מותנה בהשתתפות משרד הביטחון במימון, שנאמד בכ-450,000 ₪. במידה ולא  תתקבל תשובה חיובית, ייבדקו אפשרויות אחרות למימון המהלך.

 

לפני מספר חודשים נחנך במעמד נשיא המדינה אתר מרכזי המנציח את חללי התנועות הקיבוציות במערכות ישראל ובהגנה על היישובים. לאור סיכום עם משרד הביטחון לא כללה אנדרטת הזיכרון את שמות הנופלים. כעת מבקשים המארגנים לצרף את שמות כל הנופלים, וזאת לאור ביקורת גדולה שהביעו הורים שכולים, לפני ולאחר חנוכת האתר.

 

בדיון הוחלט עוד על כי צוות מקצועי יפעל לקביעת קריטריונים להרכבת רשימת שמות החללים. הצוות כולל את יעקב אשכול, מנהל "יד לבנים" הקיבוצי, עזרא רבין ומוטקה בן פורת, רכזי הפרויקט, אבישי טבת, מחלקת נפגעים, עמוס שלו, אב שכול, דנה גורן ויואב מרגלית, שהחלו בליווי משפחות שכולות מטעם התנועה. מטרות הצוות הן השגת אישורים סטטוטוריים, השגת שמות החללים מכל הקיבוצים, ותאריך נפילתם. הוא הוחלט כי ראש מועצת מגידו, חנן ארז, ירכז מהלך במשותף עם קק"ל להפיכת האתר לזמין ופעיל יותר, לשיפור הנגישות לאתר, וגיבוש דרכי מניעת מעשי ונדליזם במקום. צוות הפעלת האתר, כולל את מובילי הפרויקט, עזרא רבין ומוטקה בן פורת, חמי סל, יואל מרשק, יואב מרגלית ואייל רייז. חברי הצוות אחראים על מהלך הפיכת האתר למקום חי ושוקק, באמצעות הבאתם למקום של תלמידי בתי ספר, חניכי תנועות נוער, ומטיילים.

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים