יצא לדרך מסע "נפגשים בשביל ישראל"

יצא לדרך מסע "נפגשים בשביל ישראל"

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.3.2008

 

המסע המיוחד "נפגשים בשביל ישראל" החל בשבוע שעבר באילת, ומתוכנן להסתיים ב-2.5 סמוך לקיבוץ דן. השנה נערך המסע בסימן 60 שנה למדינת ישראל.

 

הפרויקט החל לפני שלוש שנים כמסע "אב"י בשביל ישראל" שנערך באביב 2002 לזכר סמ"ר אבי אופנר ו-72 חבריו שנפלו באסון המסוקים. בשנות קיומו של הפרויקט צעדו עם מארגניו עשרת אלפים איש, שהיו שותפים לחוויה משמעותית של היכרות ושיח מקַרב בין קצוות שונים בחברה הישראלית. המסע מזַמן חיבור ישיר ובלתי אמצעי לארץ, לנופיה, ליושביה ולמורשתה; ומוכיח כי רב המשותף על השונה. המסע הוא א-פוליטי בהגדרתו.

למסע תוכנית מובנית הכוללת זיכרון, התחדשות ודיאלוג: פתיחת הבוקר והקדשת קטע הצעידה היומי למי מהנופלים במערכות ישראל שמשפחתו או חבריו מבקשים ללכת לזכרו, הליכה מודרכת בשביל ישראל לאורכה של הארץ, סדנה יומית הנערכת בקבוצות קטנות ועוסקת בשאלות הנוגעות לזהות ישראלית-יהודית, ומפגשים עם אישי ציבור המייצגים עשייה חשובה בחברה הישראלית.  

הצועדים ילכו מאילת ועד דן, מתוך מטרה להאיר ולכבד את שנעשה ב-60 השנים האחרונות באמצעות לימוד ומפגש עם האנשים, היישובים והמפעלים לאורך הדרך. במספר מקומות ירדו הצועדים מתוואי השביל כדי לכבד מפעלים ומקומות, כמו "עלי נגב" שליד אופקים, יישובי עוטף עזה ושדרות, ירושלים ומרכזי קליטה.

המעוניינים להצטרף לצעידה צפונה מוזמנים להתקשר לרעיה אפנר 054-4438759. ניתן לעקוב אחרי התקדמות המסע באתר avi-beshvil-israel.org.il 

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים