בכנס שארגנה התנועה הקיבוצית אמר נשיא המדינה, שמעון פרס: "החמאס פושעים ואחראים למצבם הקשה של תושבי עזה. אם יורים עלינו, צריך להרביץ במחבלים ללא היסוס. אסור להסתפק בדיבורים"

בכנס שארגנה התנועה הקיבוצית אמר נשיא המדינה, שמעון פרס: הנייה ושותפיו בחמאס פושעים ואחראים למצבם הקשה של תושבי עזה. אם יורים עלינו - צריך להרביץ במחבלים ללא היסוס. אסור להסתפק בדיבורים"

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 12.2.2008

 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור תקף בחריפות את ממשלת ישראל: פעולת הממשלה בעיכוב מיגון הבתים בעוטף עזה מעידה על אוזלת יד, ציניות ואטימות כלפי סבל התושבים ביישובים". 

 

בכנס הוקרה שארגנה התנועה הקיבוצית בהשתתפות 1200 מתנדבי שנת השירות, התייחס נשיא המדינה, שמעון פרס, לאירועים בשדרות ובעוטף עזה. "אם יורים על יישובינו צריך להרביץ במחבלים ללא היסוס. אלה הבוחרים לירות על מדינת ישראל יודעים שישראל תחזיר להם מנה אחת אפיים". נשיא המדינה הוסיף כי אסור להסתפק בדיבורים בנושא התגובה לקסאם, ולהתקיף חזרה. פרס הביע אופטימיות ביחס לתוצאות המאבק מול חמאס, ואמר "אני מאמין שבסופו של דבר נצא מהמאבק כשידנו על העליונה ושצה"ל ימצא את הפתרון לקסאם ולהגנת יישובי עוטף עזה".

 

הוא הוסיף כי יציאת הקיבוצים מהמשבר המתמשך היא בשורה חשובה מאין כמוה לכבוד חגיגות ה-60 למדינת ישראל. "אין כמו הקיבוץ כדי להסביר ולהגדיר את ישראל", אמר, ומתנדבי שנת השירות הם תרומה אדירה לחברה הישראלית ומצויים במקומות הקשים ביותר, בהם נדרשת יד מסייעת".

 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור, פתח דבריו בתקווה לשובם במהרה של שלושת חייליי צה"ל השבויים גלעד שליט, אהוד גולדווסר ואלדד רגב. הוא תקף את ממשלת ישראל בחריפות ואמר כי עיכוב מיגון היישובים מעיד על אוזלת יד, ציניות ואטימות למצוקות תושבי עוטף עזה. בהתייחסו לשרים בממשלה המתנגדים למיגון בתי התושבים אמר שור כי מבחנם האמיתי יהיה בהעתקת מגוריהם ולו לשבוע אחד לעוטף עזה כדי לחוש את הסבל שחשים תושבי היישובים בעוטף עזה כבר שבע שנים".

  

שרת החינוך, ח"כ יולי תמיר, התייחסה למצב מערכת החינוך, ואמרה כי קשיי מערכת החינוך רבים. "היינו בתחתית סולם העדיפויות של המדינה, ובשנתיים האחרונות אנחנו מטפסים למעלה. ברפורמה אותה אנו מובילים אנחנו נותנים למורים הזדמנות לעבודה חינוכית פרטנית עם כל ילד. המהלך יושלם בתוך חמש שנים", אמרה.

 

במשרדי אגף המשימות של התנועה הקיבוצית נרשמו בחודשיים האחרונים 1420 פניות להתנדבות בשנה הבאה, גידול של 46% לעומת אשתקד, אז נרשמו 970 פניות לשנת שירות. השנה מלווה האגף 550 מתנדבי שנת שירות. עם זאת, לאור הביקוש דרשו בתנועה הקיבוצית ממשרד הביטחון את הגדלת המכסה ל-800 שיתחילו את שנת ההתנדבות בחודש ספטמבר 2008. "אנו מצפים שמשרד הביטחון יענה לבקשתנו מכיוון שמדובר בצעירים התורמים לחברה, מעורבים ומכירים את מצוקותיה, ורובם אף ממשיכים אחר כך את מסלול התרומה בשירות משמעותי בצה"ל", נימקו בתנועה.

 

מתנדבי שנת השירות משתלבים ב-70 משימות התנדבות בחברה הישראלית- בתחומי חינוך והדרכה בפנימיות, כפרי נוער בסיכון ונוער מנותק, מסגרות רווחה ושיקום, הדרכת טיולים ומרכזי קליטת עולים.

 

לאתר אגף המשימות
פרס בכנס השינשינים: יש לממשלה מספיק כסף למיגון שדרות, 12.2.08 מעריב nrG
פרס בכנס השינשינים: אם יורים עלינו צריך להרביץ בחזרה ללא היסוס – הארץ, 12.2.08
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים