יש גם נוער מעורב ואכפתי: לקראת כנס ההוקרה למתנדבי שנת השירות, מדווחת התנועה הקיבוצית על גידול של 46% במספר תלמידי י"ב המבקשים להתנדב לשנת שירות בקהילה לפני שירותם הצבאי

יש גם נוער מעורב ואכפתי: לקראת כנס ההוקרה למתנדבי שנת השירות, מדווחת התנועה הקיבוצית על גידול של 46% במספר תלמידי י"ב המבקשים להתנדב לשנת שירות בקהילה לפני שירותם הצבאי

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 10.2.2008

 

בכנס שנתי שייערך ביום ג' לכבוד 1000 מתנדבים שנת שירות ישתתפו נשיא המדינה, שמעון פרס, ושרת החינוך, ח"כ יולי תמיר

 

בתנועה הקיבוצית מתמודדים בשבועות האחרונים עם ביקוש חסר תקדים מצד תלמידי י"ב מקיבוצים, מושבים וערים, לצאת להתנדב שנת שירות, לפני שירות הצבאי, ולהשתלב באחת מ-70 משימות התנדבות בתוככי החברה הישראלית על שלל מצוקותיה ושסעיה - בתחומי חינוך והדרכה בפנימיות, כפרי נוער בסיכון ונוער מנותק, מסגרות רווחה ושיקום, הדרכת טיולים ומרכזי קליטת עולים.

 

דורשים הגדלת מכסות: במשרדי אגף המשימות של התנועה הקיבוצית נרשמו בחודשיים האחרונים 1420 פניות להתנדבות בשנה הבאה, גידול של 46% לעומת אשתקד, אז נרשמו 970 פניות לשנת שירות. השנה מלווה האגף 550 מתנדבי שנת שירות. עם זאת, לאור הביקוש הער פנה בדחיפות יואל מרשק, מנהל האגף, למשרד הביטחון בבקשה להגדיל את המכסה ל-800 שיתחילו את שנת ההתנדבות בחודש ספטמבר 2008. אנו מצפים שמשרד הביטחון יענה לבקשתנו מכיוון שמדובר בצעירים התורמים לחברה, מעורבים ומכירים את מצוקותיה, ורובם אף ממשיכים אחר כך את מסלול התרומה בשירות משמעותי בצה"ל", נימק מרשק.

 

בכנס השנתי עבור מתנדבי שנת השירות, שיערך מחרתיים, יום ג' מהשעה 11:15 באולם הקאמרי בתל-אביב, ישתתפו 1000 מתנדבי שנת השירות.

יברכו אותם בשעה 11:30: מזכיר התנועה הקיבוצית - זאב (ולוולה) שור, נשיא המדינה - שמעון פרס, ושרת החינוך - יולי תמיר.

תנחה - שרהל'ה שרון.

 

בסיום הכנס יצפו המשתתפים במחזה "שלושה לילות" שהוא עיבוד מחודש ל"ליל העשרים" קבוצת התיאטרון של סמינר אורנים.

 

לאתר אגף המשימות
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים