מה לשנות, מה לשמר - הכנס השנתי של רכזי תרבות, ב-10-11 למרץ 2008

מה לשנות, מה לשמר 

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 5.2.2008

 

הכנס השנתי של רכזי תרבות יתמקד במסורת היהודית וחגי ישראל

 

בית ההארחה בשפיים - 10-11 למרץ 2008

 

הכנס השנתי לרכזי התרבות בקיבוצים הוכן הפעם עם מדריכים ומרצים ממדרשת אורנים, וזאת עקב הנושא בו יתמקדו תכניו - המסורת היהודית וחגי ישראל ושילובם בפעילויות התרבות בקיבוצים. השאלות שיטופלו בשני ימי הכנס הן מה לשנות, מה לשמר, מהי זהות יהודית במציאות משתנה, אילו תכנים עכשוויים ניתן לחגים פסח ושבועות, ולקבלת השבת בקהילה.

 

בוקר היום הראשון יעמוד בסימן "בין התחדשות יהודית להתחדשות ישראלית" - הרצאת פתיחה של ד"ר מוטי זעירא, מנהל מדרשת אורנים, סדנה בהנחיית מנחים מהמדרשה, הקיבוצים יגור ועין השופט כדוגמאות להתחדשות יהודית בקהילה קיבוצית, קבלת שבת בקיבוץ, ובילוי לילה עם צוות המלצרים המזמרים "פאנץ' ליין".

 

ביום השני "רבדיו השונים של חג הפסח כמענה לצורכי המשפחה והקהילה" והיכרות עם תכני שבועות - מתן תורה, מגילת רות, גיור, תיקון שבועות, והחג החקלאי.

 

הכנס יסתיים בגיבוש ואינטראקציה באמצעות משחקי שולחן, בסדנה "כלים ויישומים מתקדמים באינטליגנציה רגשית בבית ובעבודה".

 

פאולה גלוזמן (עין דור), רכזת המטה לתרבות בתנועה הקיבוצית, הסבירה כי נושא הכנס בא לענות על רצונות וצרכים שעלו מ"השטח" בכנסים אזוריים של רכזי תרבות מקיבוצים. "חשנו שכאשר קיבוצים מתמודדים עם שינויים באורחות החיים וקליטת חברים חדשים, בבניית שותפות עם תושבי השכונה הקהילתית, ומתמודדים עם מסורות נשחקות, מתעוררות גם  השאלות מה ואיך ניתן לשמר בפעילות התרבותית בקיבוץ.  

 

לאתר המטה התרבות הקיבוצית
להזמנת מטה התרבות לכנס
תוכנית וסדר היום.

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים