ט"ו בשבט משימתי: ישראלים ופלשתינים ישתתפו בנטיעת עצים ליד קיבוץ מצר - ועוד מאגף המשימות

ט"ו בשבט משימתי: ישראלים ופלשתינים ישתתפו בנטיעת עצים ליד קיבוץ מצר

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.1.2008

למרות שנת השמיטה, יזם אגף המשימות מבצע נטיעה סמוך לגדר המפרידה בין הקיבוץ מצר, לכפר הפלשיתיני כפין. זו תיערך ביום שישי בעשר בבוקר, ותקיף נטיעת 1000 עצים צעירים ורעננים. המסרים המלווים את הנטיעה הם תמיכה בתהליך השלום, וסולידריות בין חקלאים ישראלים ופלשתינים.

 

בצד הפלשתיני יקחו חלק בנטיעה שר החקלאות, מושלי נפות טול כרם וסלפית, רעייתו של מרואן ברגותי וכמובן חקלאי הכפר קפין. בצד הישראלי יבואו חברי קיבוצים ותנועות נוער, אנשי רוח ואזרחים שוחרי שלום, ובכירים במשרד החקלאות. צה"ל יאבטח את האירוע ואת מעבר הנוטעים בשער הגדר.

 

ונושאים נוספים:

 

באגף המשימות הופתעו לגלות ששני משרדי ממשלה - הביטחון והחינוך - האחראים להשמת נח"לאיות לתפקיד מורות-חיילות החליטו על קיצוץ של 25% במצבת המורות שמספרן הגיע ל-1000. יואל מרשק, רכז האגף, נפגש השבוע עם נציגי המשרדים והסביר להם למה חשוב למנוע את הקיצוץ. הבנות המיועדות לתפקיד עומדות להתגייס לנח"ל בחודש מרץ, ולשרת בין היתר באזור יישובי עוטף עזה והעיר שדרות. ציפייתו היא כי ההחלטה תיבחן שנית, גם לאור החשיבות של קיום מערכת חינוך חזקה באזור עוטף עזה.

 

התרחבות כמות מסיימי יב' המבקשים לצאת לשנת שירות, טרום השירות הצבאי, יוצרת מחדש בעיה ביקוש העולה על היקף המכסה שמאשר צה"ל. לפני ארבע שנים תבע מרשק מסגן שר הביטחון דאז, והיום, ח"כ מתן וילנאי, להרחיב את מכסת האישורים, ולמנוע מצב של העדפת המכינות הקדם-צבאיות, אשר המכסות בהן נועדו במקור עבור שנת השירות.

 

בעקבות פרסום מיקומם - במספר קיבוצים - של מחסני בגדים משומשים, החלה היענות ציבורית בבגדים, ובחלוקתם לנזקקים. למשרדי האגף התקשרו 150 משפחות, כמו גם שני מרכזי קשישים ומוקד לינה בתחנה המרכזית הישנה בתל-אביב. בראשית השבוע הועברו הבגדים למחוז חפצם.

 

להזמנה לאירוע הנטיעות
לאתר אגף המשימות

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים