אפקט תנובה: בחודש האחרון הושקו הסדרי חובות פרטניים לשלושה קיבוצים

אפקט תנובה: בחודש האחרון הושקו הסדרי חובות פרטניים לשלושה קיבוצים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.1.2008

ביום חמישי שעבר ציינו בקיבוץ אילון חתימה עם הבנקים על הסדר חובות פרטני וחדש. מלבד חברי הקיבוץ, השתתפו באירוע מזכיר התנועה, גברי ברגיל, ראש המועצה האזורית מטה אשר, יהודה שביט, סגנו, אבי אבנטל, מנהלי ארגון הקניות האזורי, יובל אורן ויונתן מלמד, וצביקה כינור, נציג בנק הפועלים.

 

קיבוץ אילון עלה על הקרקע בשנת 1938 בין יישובי חומה ומגדל. בבעלותו ענפי חקלאות, מפעל מוזאיקה ועסקי יזמות קטנים. אוכלוסייתו מונה 870 נפשות.

 

ההסדר כולל מחיקת כל חוב הקיבוץ - 46 מיליון שקל - לבנק הפועלים. "קניית" החוב בסך של 12.5 מיליון ₪ מזומן נעשתה על ידי ארגון משקי המפרץ, שמקבל בתמורה מאילון את תמורת מכירת מניותיו בתנובה, וכספים נוספים.

 

בברכתו לקיבוץ, ציין ברגיל שההסדר פותח אופק חדש לאילון ולחבריו. הוא בירך את הנהגת הקיבוץ שפעלה בנחישות להשגת ההסדר, הודה לבנק הפועלים, ובעיקר לארגון משקי המפרץ - מילואות שהיווה מרכיב מרכזי בהסדר. "מעורבות כלל הארגונים, ובמקרה של אילון - משקי המפרץ-מילואות - במימוש הסדרים פרטניים לקיבוצים, היא ביטוי נעלה לערבות הדדית בין הקיבוצים", אמר ברגיל.

 

ההסדר של אילון מצטרף לצמד הסדרים נוסף שנעשה מאז ראשית 2008 ברשפים וברמת השופט. התמורות הגדולות שקיבלו קיבוצים בעסקת מכירת תנובה תאפשר עד סוף 2008 השגת 20 הסדרים פרטניים נוספים בין קיבוצים הנדרשים לכך לבין המערכת הבנקאית, אומרים בתנועה הקיבוצית.

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים