הדשא בקיבוץ ירוק יותר - גם בברקאי נקלטו 8 משפחות. 7 הן בני קיבוץ שחזרו

הדשא בקיבוץ ירוק יותר

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.1.2008

גם קיבוץ ברקאי חזר לקלוט: 8 משפחות התקבלו לחברות, 7 הן בני קיבוץ שחזרו הביתה. בשבוע שעבר היה זה נתיב הל"ה עם 35 משפחות  

 

קיבוץ ברקאי הוא המצטרף הטרי לקבוצה המונה כמה עשרות קיבוצים שחידשו את מהלך הקליטה של יחידים ומשפחות לחברות מלאה בקיבוץ. בשבוע שעבר דיווחנו על מהלך הקליטה של נתיב הל"ה - 35 משפחות, 9 מתוכן של בן או בת קיבוץ שחזרו הביתה. והשבוע אנחנו מדווחים על ברקאי, שחבריו החליטו על קבלתן לחברות של שמונה משפחות - שבע מתוכן הן של בני קיבוץ שחזרו הביתה עם בן או בת זוג. המצטרפים החדשים יגורו בפרוייקט בניית 14 דירות חדשות שבונה הקיבוץ בשטחו, וזאת כחלק ממסלול הקליטה. 

 

קיבוץ ברקאי נוסד בשנת ב-1949 ויש בו כיום 200 חברים. פרנסתו מבוססת על מפעל התעשייה "פוליאון" המייצר כיסויי חממות, ומוצרי אריזה ובידוד, מספר עסקי יזמות זעירה, וענפי חקלאות - רפת ומחלבה, גידולי שדה ולול. הקיבוץ מתנהל בשלוש השנים האחרונות על פי המודל המשולב, ובהפרטה חלקית של מוצרי צריכה ושירותים.

 

ולוולה, מזכיר התנועה, התייחס בחיוב למגמת הקליטה, ואמר כי אחרי 20 שנות משבר דמוגראפי שינוי המגמה הוא מוחשי. 2007 הייתה שנה משמעותית בתחום קליטת חברים חדשים לחברים מלאה. על מנת להמשיך את התנופה ולהרחיבה, שמנו את נושא הצמיחה הדמוגראפית בראש סדר היום התנועתי ל-2008", הסביר.

 

לכתבה על נתיב הל"ה, "הדף הירוק", 17.1.08
לכתבה על נתיב הל"ה, "הקיבוץ", 18.1.08

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים