המטה השיתופי: מפשילים שרוולים - יתמקד בקשר עם תנועות הנוער ובוגריהן, מהלכי קואופרציה, קידום הרעיון השיתופי ונקיטת עמדות בנושאים אקטואליים

המטה השיתופי: מפשילים שרוולים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.1.2008

 

 

יתמקד השנה בקשר עם תנועות הנוער ובוגריהן, מהלכי קואופרציה, קידום הרעיון השיתופי ונקיטת עמדות בנושאים שעל סדר היום

 

חמישים חברות וחברים השתתפו בסדנה שערך המטה השיתופי בנושא "הקיבוץ (השיתופי), החברה הישראלית והשליחות הציונית", ובסיומה הוצגה תוכנית עבודת המטה לשנה הקרובה.

 

מריו טויב ואלישע שפירא, המארגנים, מדווחים: הסדנה נפתחה בהצגת חלומותיהם, תקוותיהם של ארבעה "חולמים": אודי מנור, מיכל סלמון, נחמיה רפל ומאיה שפיר. על החלומות הגיבו ארבעה דוברים: אלדד שלם, נעמיק'ה ציון, דני זמיר ועזרא דלומי. עם מטען החלומות והתגובות עליהם התחלקו המשתתפים לצוותי עבודה, שדנו בנושאים המעסיקים את הקיבוצים ואת כלל החברה הישראלית: "שוויון וערבות הדדית", "שוויון הזדמנויות בחינוך וחינוך ברוח שיתופית", "שותפות וקואופרציה", "קרקעות והתיישבות". בערב התכנסנו שוב למופע של תיאטרון אימפרוביזציה, שהיה מרגש ומלמד. למחרת המשיכה העבודה בצוותים עד לגיבוש מתווה לתוכניות עבודת המטה השיתופי, כל אחד בתחומו. במליאת הסיכום הוצגו ההצעות לתוכניות העבודה השונות, נשמעו הערות והתקבל סיכום משותף, להתארגנות והמשך עבודת המטה בשנה הקרובה.

 

אלישע שפירא, רכז המטה, מסביר כי בין המשימות בהם יתמקד המטה הם השלמת המשאבים הנחוצים לפעילות המטה - מתקציבי התנועות ומגורמים ידידותיים חיצוניים. במידת הצורך נפנה ישירות לקיבוצים להשתתף במימון פעילויות ופרויקטים חשובים. לכל תחום פעילות יקבע פעיל במטה שירכז ויוביל את השלמת תוכנית העבודה ואת הפעילות בתחומו. כמו כן, נפתח ונעמיק פעילות בתחום החינוך - לאחר תקופת ניסיון וגיבוש דרכי פעולה, נרחיב את היקף העבודה של רכז התחום - דורון נדיב ממשמר העמק, שמתחיל לרכז את תחום החינוך במטה והוא יעבוד בתיאום עם תנועות הנוער ועם גורמי החינוך במוסדות החינוך הקיבוציים, ובתנועה).

 

גם הפעילות בקרב בוגרי תנועות הנוער תקבל משקל נרחב השנה. זו תיעשה בתיאום עם אגפי המשימות בתנועה הקיבוצית ובקיבוץ הדתי, תנועות הבוגרים של תנועות הנוער, והקבוצות השיתופיות. אורי אופיר מקיבוץ מצר מרכז את תחום הפעילות, ולאחר תקופת ניסיון וגיבוש דרכי פעולה נרחיב את היקף העבודה.

 

תחומי עבודה נוספים לשנה הקרובה - ליווי והובלת מהלכי קואופרציה, צוות חשיבה לקידום התקשורת עם הקיבוצים והחברים ולקידום הנוכחות של הרעיון השיתופי בתודעת הציבור, נקיטת עמדות פומביות לגבי ההתרחשויות בקיבוצים ונושאים שעל סדר יומה של החברה הישראלית.

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים