עדכוני מחלקת החינוך
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

עדכוני מחלקת החינוך

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 28.5.2013

ד"ר נירה ואלה, אחראית מדור הגיל הרך

מחלקת החינוך משלימה היערכות לחודשי חופשת הקיץ ולאחריה תחילת שנת הלימודים. בנושא שמעסיק מערכות בהרבה קיבוצים - התאמת רישוי קייטנות הקיץ, מעדכנת ד"ר גבי אסם, מנהלת מחלקת החינוך על פגישה שארגנה עם עמיתיה במרכז המועצות האזוריות ומנהל חברה ונוער במשרד החינוך בה נדונו סוגיות שונות שהבהירו את הצורך הדחוף בהתאמת הרגולציות בנושא הקייטנות המתקיימות בישובים.

 

ד"ר נירה ואלה, אחראית מדור הגיל הרך מעדכנת: אנו מתארגנות לקראת השתלמות הקיץ בתאריכים 7 - 10 ביולי, בסמינר "אפעל". עדכון על תכנים וסדר יום - בימים הקרובים. ואלה מדווחת על שתי "פריצות דרך" בהכרת משרד החינוך בייחודיות החינוך הקיבוצי: הראשונה - הקורס של הגן הקיבוצי נכנס למתווה של "אופק חדש". המשמעות היא שגננות שעדיין לא עברו את ההכשרה הייחודית שלנו תוכלנה להשתלם ולקבל הכשרה לעבודה בקיבוצים. השתלמות הגן הקיבוצי תהייה חלק מאפשרויות ההשתלמות של הגננות עובדות משרד החינוך, והן יקבלו על כך גמול השתלמות. יש לנו הזדמנות להכשיר את הגננות שעובדות במערכות שלנו לעבודה במודל הקיבוצי ולחיבור לתו התקן.

 

משרד החינוך החל הכרה במדריכות מחלקת החינוך. מהלך זה יתחיל אחרי תחילת שנת הלימודים הקרובה (תשע"ד) והוא יתחיל באזור הצפון. משמעות הדבר שלגננת תהייה מדריכה אחת. היא לא 'תקרע' עוד בין הדרכת המדור להדרכת המשרד. מהלך זה יחייב אותנו להידוק הקשר מחד עם מנהלות הגיל הרך בקיבוצים ומאידך עם מפקחות משרד החינוך. יש כאן הזדמנות חשובה להשפיע על גננות הגן הבוגר והצעיר ולחבר אותן לתוכניות העבודה שלנו.

 

עדכון נוסף הוא על הקמת פורום חדש וקבוע לתאום ושיתוף פעולה בין המינהל לחינוך התיישבותי והתנועה הקיבוצית. כך סוכם בפגישה של מזכ"ל התנועה, ברושי, וד"ר גבי אסם, מנהלת מחלקת החינוך עם מנהל המינהל לחינוך התיישבותי, יחיאל שילה. נושא מרכזי בדיוני הפורום יהיה דרכים לעידוד בוגרי בתי ספר בהתיישבות לחזור להובלה בחינוך, בהוראה ובהדרכת הנוער.

 

טלפון לפרטים 03-6925331.

 

לפרטים נוספים

טף קשר

הזמנה למפגש פתיחה של צוות היגוי רחב לחינוך הקיבוצי 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים