הכל זהבי
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

הכל זהבי

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 14.5.2013

ההזמנה לאירוע

לרגל הוצאת ספרו של ד"ר מוטי זעירא על חייו ויצירתו של היוצר והמלחין, דוד זהבי, חבר נען כל חייו, ממייסדי הנוער העובד, התקיימה בסמינר יד טבנקין, ב-6/5, הופעת בכורה של המופע "כמו קול של הלב". הערב נפתח בברכתו של מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, שדיבר על יצירתו של זהבי, שגם היום "ממשיכים קולות חֲלִילוֹ ולבו של דוד זהבי לרגש ולעורר גַעְגּוּעַ לימים, שהיו, אמנם, קשים כשלעצמם, אך התנגנה בהם בשורה מיוחדת במינה. בשורה זו כמו שבה ומזכירה לנו, כי, אכן, "מלאו אסמינו בר, ויקבינו יין", אך הקיבוץ היה והִנּוֹ יותר מרַק שָדות מֵנִיבִים, הַקושרים אדם לאדמה, וּמִפעלים עם רַעַש מכונות, אלא מקום הולדתה של תרבות - תרבות, שעיצבה את חיי מחולליה - כדוד זהבי, כמתתיהו שלם, וכמלחינים נוספים, אשר בנגינתם יצרו את פס הקול של חיינו בארץ הזאת והשפיעו בכך על קרובים ורחוקים כאחד".

 

הערב היה משולב בסיפור חייו של דוד זהבי, ובקטעי שירה של כלתו, דפנה זהבי, ונכדיו, ערן והלל זהבי. מוטי זעירא סיפר את סיפורו של דוד זהבי, "מלחין החצר" של התנועה החלוצית בכלל והקיבוץ המאוחד בפרט.

 

הערב הופק ע"י יד טבנקין, המרכז התיעודי, מחקרי, רעיוני ומוזיאלי של התנועה הקיבוצית, כחלק מתכנית כוללת להנחיל ולשתף את הציבור הרחב במורשת התרבותית והאמנותית של הקיבוץ והתנועה הקיבוצית.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים