בצל ה'איום' של גשם בחג השבועות נמשכות ההכנות בקיבוצים: כרבע מיליון בני אדם (250,000) ישתתפו בטקס הבאת הביכורים ב-270 קיבוצים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

בצל ה"איום" של גשם בחג השבועות נמשכות ההכנות בקיבוצים: כרבע מיליון בני אדם (250,000) ישתתפו בטקס הבאת הביכורים ב-270 קיבוצים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 13.5.2013

 

בתכנית: ריקודים, תהלוכה (וריקוד!) טרקטורים, הבאת ביכורי ענפי החקלאות, הצגתם (בגאווה!) של התינוקות שנולדו בשנה האחרונה, והרבה שמחה של ארבעה דורות קיבוצניקים ואורחיהם

 

בצל "האיום" של מזג אויר חורפי וגשם בערב חג השבועות וביום הביכורים, ממשיכים בקיבוצים בהכנות לחג השבועות, במרכזן טקס הבאת הביכורים בערב החג (יום שלישי) ובחג (יום רביעי).

 

בחגיגות ב-270 הקיבוצים ישתתפו כרבע מיליון (250,000) בני אדם - חברי הקיבוצים, ואורחים רבים, מעריכים במטה התנועה הקיבוצית. חג השבועות בקיבוץ נחגג ברוב טקס והדר על דשא גדול או בשדה, במופע חגיגי עם שירים, ריקודים ותהלוכה של כלים חקלאיים מקושטים. וכמובן, הצגת הביכורים בהם נתברך הקיבוץ - יבולי ענפי החקלאות, תוצרת התעשייה ותנובות נוספות שמייצרים חברי הקיבוץ.

 

היבולים המוצגים בגאווה על הבמה הם גידולי השדה, השלחין, המטעים, הרפת והלול. הקיבוצים רואים בחג הזדמנות להציג את הקשר ההדוק בין אדם לאדמה לאורך הדורות.

 

מסורת נוספת, מרגשת, היא הצגתם על הבמה המרכזית, לקול תשואות הקהל, של התינוקות שנולדו בקיבוץ מאז חג השבועות בשנה הקודמת. בקיבוצים מעגן מיכאל (38!) ונען (37!) נולדו הכי הרבה תינוקות מאז חג השבועות תשע"ב.

 

עושים חקלאות: לקראת חג הבאת הביכורים, מפרסמת התנועה הקיבוצית סיכום נתוני החקלאות בקיבוצים. הכנסות הקיבוצים מחקלאות הסתכמו בשנת 2011 ב-12 מיליארד ₪. בקיבוצים מיוצרת 42% מכלל התפוקה החקלאית בישראל, ומעובדים יותר מ-2 מיליון דונם של קרקע חקלאית. משקלם הגבוה של הקיבוצים בולט בענפי גידולי השדה, הרפת, המטעים, המדגה ולולי הרבייה. משקלם נמוך בענפי הפרחים, ביצי המאכל ומשק הצאן.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים