יצא לדרך הסכם הסיוע בבניה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

יצא לדרך הסכם הסיוע בבניה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 9.5.2013

 

אתי פלקסר

יצא לדרך התחלת יישום התקשרות התנועה הקיבוצית באמצעות קרן הערבויות קמ"ע, ובנק מזרחי טפחות, לקבלת ערבות על הלוואה למטרות בניה או שיפוץ או רכישת בית בקיבוץ. בשבועיים שעברו מאז פרסום דבר השירות החדש שמציעה התנועה הקיבוצית, הגיעו יותר מ-350 פניות מהקיבוצים, בעיקר של משפחות נקלטות שחיפשו מימון לבניה או שיפוץ דירה.

 

במכתב תדרוך ששלחה השבוע לקיבוצים, כותבת אתי פלקסר, מרכזת הפרויקט מטעם התנועה הקיבוצית, "במסגרת ההתקשרות, תספק לראשונה הקרן התנועתית לערבויות (קמ"ע) ערבות לעסקה שעושה חבר הקיבוץ. בשלב הראשון, חבר המעוניין בהלוואה מתבקש למלא את הטופס המקוון הנמצא בפורטל התנועה הקיבוצית (www.kibbutz.org.il) באתר אגף הכלכלה, שם נמצא הטופס.

 

בשלב השני, הקיבוץ ישלח בדוא"ל לנציג הסניף הרלוונטי לאזורו מסמכים בהם אישור זכויות של הקבוץ, תעודת רישום האגודה ברשם האגודות, תקנון הקבוץ, והסכם או טיוטת הסכם עם המשתכנים.

 

בשלב הבא נכנס הבנק לבדיקת מסמכים וזכאות. אם הבדיקה מעלה שניתן לקדם מתן הלוואה לחבר הקיבוץ, נציג הבנק באזור המדובר ייצור קשר עם נציג הקבוץ והחברים להמשך התהליך. לאחר אישור הבנק, הקיבוץ מתבקש לשלוח לקמ"ע את אישור ועד ההנהלה של הקבוץ, והפניית החברים לקבלת ערבות מקמ"ע. "חשוב לציין", היא מדגישה, "המטרה שלנו היא לפשט ולהקל על הקיבוץ והחברים. יחד עם זאת, יש לזכור שהמסלול חדש, לכולנו, ולומדים ליישם את המוצר החדש 'תוך כדי תנועה', גם בבנק וגם בקמ"ע. אנא גלו סובלנות וסבלנות".

 

למעוניינים בפרטים ובנציגי בנק המזרחי באזורים: אתי פלקסר, קמע משכנתאות, etif@tkz.co.il 052-4899261

 

מכתב לקיבוצים

טופס מקוון

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים