התנועה הקיבוצית מתנגדת למתווה גיוס חלקי בלבד של חרדים ובני מיעוטים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התנועה הקיבוצית מתנגדת למתווה גיוס חלקי בלבד של חרדים ובני מיעוטים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 27.4.2013

מזכ"ל התנועה הקיבוצית פנה במכתב לשר יעקב פרי, העומד בראש ועדת שרים לשוויון בנטל בשרות הצבאי והאזרחי, וביקש להציג בפני הוועדה את עמדת הקיבוצים

 

התנועה הקיבוצית מתנגדת למתווה המוצע בוועדת השרים לשוויון בנטל בשירות הצבאי ובשירות האזרחי, לפיו תיושם תכנית של גיוס חלקי בלבד של בני העדה החרדית.

 

במכתב ששלח מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, לראש ועדת השרים, יעקב פרי, כותב ברושי כי "המתווה המוצע מקנה לבני העדה החרדית ארבע שנים נוספות של פטור כמעט גורף, ויש בו המשך העוול לציבור המשרתים". עוד הוסיף מזכ"ל התנועה הקיבוצית, "הבסיס ההוגן, הוא חובת השירות הצבאי או האזרחי לכולם, למעט מכסה קטנה של מצטיינים. כול פתרון אחר ייתקל בחומת הבג"ץ, שפסק, כי יש לתקן מציאות לפיה ישנן קבוצות בחברה שנושאות בנטל השרות, וקבוצות אחרות הנהנות מפטור בחסות החלטה פוליטית. אל לנו להירתע מאיומים של מגזרים בצורות שונות של מרי אזרחי. ישראל היא מדינת חוק ואינה צריכה לקבל החלטות תחת איומים".

 

בסיום המכתב מבקש מזכ"ל התנועה הקיבוצית לקבל את האפשרות להופיע בפני הוועדה ולהציג בפני חבריה את עמדת התנועה הקיבוצית, המגזר המוביל בגיוס, אשר 97% מבניו ובנותיו מתגייסים לצה"ל, רובם המכריע לשירות משמעותי.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים