התנועה הקיבוצית ובנק מזרחי-טפחות חתמו הסכם תקדימי
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התנועה הקיבוצית ובנק מזרחי-טפחות חתמו הסכם תקדימי

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 23.4.2013

 

לאחר החתימה

לראשונה תספק קרן הערבויות של התנועה הקיבוצית ערבות להלוואה שלוקח חבר הקיבוץ, למימון של עד 70% מעלות הבנייה והפיתוח של דירה, או שיפוצה. מסלול המימון - פתרון להיעדר יכולת חבר קיבוץ לקבל משכנתא

 

התנועה הקיבוצית ובנק מזרחי טפחות חתמו בראשית השבוע הסכם תקדימי במסגרתו יוכלו חברי קיבוץ ליהנות ממסלול ייחודי של קבלת מימון מהבנק, לטובת בנייה או שיפוץ בית בקיבוץ. על ההסכם עם מזרחי טפחות חתמו מטעם התנועה הקיבוצית אודי פלד - יו"ר קמ"ע, ודגן לוין - מנכ"ל קמ"ע, ומטעם הבנק מנהל החטיבה הקמעונאית, ישראל אנגל, וסגן מנהל החטיבה הקמעונאית לנושא משכנתאות, יעקב רויטר.

 

בהתאם להסכם, יוכל חבר קיבוץ לקבל הלוואה למימון רכישה או בניה ופיתוח של עד 70% מעלות הבנייה והפיתוח, ובתנאי שלא תעלה על 700 אש"ח. לצורך שיפוץ דירה קיימת, ניתן יהיה לקבל הלוואות של עד 70% מעלות השיפוץ או עד 300 אש"ח - הנמוך מביניהם. אופן העמדת ההלוואה ותנאיה ייקבעו במשא ומתן בין הלווה והבנק בהתאם לקריטריונים המקובלים בבנק. קרן הערבויות קמ"ע תעניק ללווים ערבות בסכום של עד 50% מסכום ההלוואה (ערבות של עד 350 אש"ח).

 

החידוש: לראשונה יוכלו חברי קיבוץ ליהנות מערבות שתספק קרן הערבויות של התנועה הקיבוצית - קמ"ע - להלוואה מסחרית. בכך, מקוים בתנועה הקיבוצית, תתחדש תנופת הבניה בקיבוצים. בנק מזרחי טפחות הוא הראשון 'להרים את הכפפה', לאחר שזיהה את הפוטנציאל הגלום בשוק הקיבוצי, ואת הקושי של חברי הקיבוצים לקבל משכנתא, מאחר ובמרבית הקיבוצים לא נעשה היוון הקרקע והזכות במקרקעין אינה רשומה על שם החבר.

 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי מסביר: "המהלך של יצירת פתרון מימון לבנייה עבור משפחות נרקם מתוך הצורך לייצר פתרון למציאות החדשה בקיבוצים לאחר הצטרפותן של כ-2800 משפחות של חברים חדשים בקיבוצים. אלה נדרשות לבנות את ביתן מהון עצמי ולשם כך הן צריכות הלוואה בנקאית. קבוצה נוספת שתהנה ממסלול המימון הם חברים ותיקים, המבקשים לשפץ ביתם או להרחיבו, וצריכים להיעזר לשם כך בהלוואה בנקאית. קרן קמ"ע שבבעלותנו שמה לה למטרה לסייע לחברי קיבוצים, בהעמדת בטוחה אמינה, לצורך נטילת הלוואה עבור בניה או שיפוץ הבית בקיבוץ בתחום "הקו הכחול". ההסכם עם "מזרחי-טפחות" מייצר חלק מהפתרון, ואני מקווה שבנקים נוספים יצטרפו ויציעו מסלול דומה".

 

בשבועות הבאים יתקיימו מפגשי הסברה לקיבוצים. פרטים באתר www.kibbutz.org.il

 

טופס בקשה לערבות קמ'ע להלוואה לבניה / שיפוצים

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים