התנועה ומשרד השיכון יגבשו נוהל סיוע לבניה בקיבוץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התנועה ומשרד השיכון יגבשו נוהל סיוע לבניה בקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 18.3.2013

 

איתן ברושי, מזכ"ל התנועה ואסנת קמחי, מנהלת המינהל לבניה כפרית במשרד השיכון

התנועה הקיבוצית והמינהל לבניה כפרית במשרד השיכון סיכמו על הקמת צוות משותף במטרה לגבש נוהל סיוע לבניה למגורים בקיבוץ, שיאפשר מתן משכנתא לבניה בקיבוץ, וסבסוד עלויות פיתוח תשתיות, במגמה להקל על קליטת משפחות צעירות בקיבוץ. על כך סוכם במפגש שיזם מזכ"ל התנועה, איתן ברושי עם אסנת קמחי, מנהלת המינהל לבניה כפרית במשרד השיכון, ועוזי שמיר מנהל מחוז הצפון במשרד הבינוי והשיכון. בפגישה, שנערכה בבית התנועה הקיבוצית, השתתפו גם עובדי אגפי מלווי הקיבוצים, הכלכלה, החברה והמח' המשפטית.

 

אסנת קמחי סקרה את המודלים העכשוויים של משרד השיכון, בכל הקשור לסיוע למגורים במרחב הכפרי. עוד פירטה על מפת העדיפויות הלאומיות וסיוע בתשתיות ומשכנתאות ליישובים. היא ציינה כי בשנים האחרונות לא נהנתה התנועה הקיבוצית מסיוע משמעותי שנותנת המדינה עקב אי הסכמה על הנוהל. קמחי הוסיפה כי לדעתה הגיע העת לייצר נוהל חדש, שישאיר את הבנים בקיבוץ וימנע מעבר של משפחות להרחבה או ליישוב אחר.

 

איתן ברושי, מזכ"ל התנועה ציין "המטרה שלנו היא ליצור את התנאים לצמיחה בקיבוצים. נקים צוות משותף עם משרד השיכון במטרה לייצר בתוך זמן קצר נוהל זכאויות חדש, שייתן מענה לצורך העולה מהשטח בפתרונות מימון לבנייה".

 

ועוד בענייני מקרקעין: פגישה חשובה התקיימה בהשתתפות חברים בצוות הקרקעות התנועתי, עם עורכי דין מעשרה משרדים שונים, המלווים קיבוצים המטפלים בנושאי מקרקעין ובשיוך דירות. בפגישה זו, ראשונה מסוגה בשנים האחרונות - הוצגה עמדת התנועה בנושא השיוך והמו"מ המתנהל עם המינהל בכוונה להביא לביטול העצירה של חלק מהיתרי הבנייה בקיבוצים, וכן הובעה הנכונות לשיתוף פעולה ותיאום מהלכים בכל הקשור לנושאים אלה, שחשיבותם לקיבוצים הינה מעבר לכל ויכוח.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים