התנועה מתארגנת: תכנית עבודה, תקציב ושיתופי פעולה במרחב הכפרי
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התנועה מתארגנת: תכנית עבודה, תקציב ושיתופי פעולה במרחב הכפרי

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 12.3.2013

 

נחמיה רפל ואיתן ברושי מתקינים מזוזה

בחודש הבא, 11-12.4 ייצאו עובדי התנועה לאתר כרי דשא, לסדנה שתארך יומיים, בה ישתתפו מזכ"ל התנועה ויוזם הסדנה, איתן ברושי, מנכ"ל התנועה, ועובדי אגפי ומחלקות התנועה. על הפרק: גיבוש תכנית עבודה, יעדים מטרות ותקציב לחצי השני של 2013 ושנת 2014.

 

השבוע החלו יעל שאלתיאל וד"ר רונית דוידוביץ-מרטון, יועצת שנשכרה לעניין, בהכנת הסדנה. בשלב הראשון הן נפגשו עם מנהלי מחלקות ואגפים, בכדי ללמוד ולהכיר לעומק את התחומים, המטרות ויעדי עבודתם. בסדנה יישמעו גם שתי הרצאות, אחת של ד"ר רותי פרום-אריכא מ"מ מנהל הרשות לתכנון ופיתוח הכפר במשרד החקלאות, ונמרוד זיו, מנהל ק.מ.ה, חברה שאנשיה מנהלים כמה עשרות קיבוצים. תוצרי הסדנה - הצעת תכנית העבודה ותקציב התנועה - יוצגו לקיבוצים בחודש מאי, בסדרת כנסים אזוריים בערבה, עמק יזרעאל, מילואות, גרנות, עמק הירדן ובגליל העליון. בסוף חודש יוני תגיע התכנית לדיון ואישור בכינוס מועצת התנועה הקיבוצית.

 

יד אחת

 

לראשונה - מזוזה על משקוף פתח משרדו של מזכ"ל התנועה הקיבוצית. את המזוזה התקין נחמיה רפל, מזכ"ל התנועה האחות - הקיבוץ הדתי, על פי בקשתו של מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי. השניים בירכו "ברוך אתה אדוני אלוהינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וצוונו לקבוע מזוזה". מזכ"ל התנועה, ברושי, מסביר: " אינני אדם דתי, אולם אני מכבד את דת ישראל, ואת ציבור מקיימי מצוותיה. קביעת המזוזה באה לסמל את הידוק שיתוף הפעולה בין שתי התנועות הקיבוציות, ואת הקשר עם המרחב הכפרי, על מגוון יישוביו".

 

עולים לגליל

 

פורום רחב של מטה התנועה הקיבוצית יבקר ביום חמישי הבא (21.3) בקיבוצים מנרה ומשגב עם, שבגליל העליון, וייפגש לטקס הרמת כוסית לחג במפגש עם ותיקי קיבוצי הגליל העליון. הביקור יערך במתכונת רחבה, וישתתפו המזכ"ל, איתן ברושי, מנהלי אגפים - כלכלי, משימות, חברתי ומלווי הקיבוצים, והמחלקות - צמיחה דמוגרפית, משאבי אנוש, תרבות, משפטית, בריאות ורווחה, חינוך, וביטחון (הכנה לצה"ל וליווי בסדיר). המטרה היא היכרות קרובה ומעמיקה עם שני הקיבוצים ומורכבות מצבם, ובירור דרכים לסייע.

 

תחילת הביקור במפגש עם ממלאי תפקידים וחברים במנרה, המשכו בבית ותיקי הגליל במכללת תל-חי במפגש חגיגי לחג הפסח ושיחה עם ותיקי קיבוצי הגליל העליון, ולאחריה בחזרה לקיבוץ משגב - עם, למפגש עם חברים וממלאי תפקידים בקיבוץ. בפגישות בקיבוצים ישתתפו גם נציגי המועצה והארגון הכלכלי האזורי.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים