נעים להכיר: לירז ברנד
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

נעים להכיר: לירז ברנד

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 7.3.1013

 

לירז ברנד

הוא הגיע לניהול מחלקת שנת השרות באגף המשימות, מרקע של חינוך, וייעוץ ארגוני. בתפקידו חולש לירז ברנד (נען), בצוותא עם שותפיו, עמליה גוט (שפיים) וסער איילון (שדי חמד) מתנועת המושבים, על כ-730 מתנדבי שנת השרות (ש"שינים) מטעם התנועה הקיבוצית, המתגוררים ב-90 קומונות ברחבי הארץ, ומבצעים משימות חינוכיות-קהילתיות מגוונות בכפרי נוער ופנימיות, מוסדות לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים, ארגוני שמירה על הסביבה, והדרכה בקיבוצים.

 

"החלפתי בתפקיד את מולי אקשטיין, שהוביל עם עמליה את צמיחת מפעל שנת השרות לממדיו כיום - יעד מבוקש על ידי בני נוער מכלל המרחב הכפרי", מפרגן לירז. "אנחנו נפגשים עם בני נוער, הורים ומדריכים בקיבוצים ובמועצות האזוריות ומציעים לנערים המבקשים להתנדב לשנת השרות מגוון משימות רחב, כך שכל אחת ואחד יכול למצוא לעשות משהו למען החברה הישראלית, לפני הגיוס לצבא", מסביר לירז את סוד ההצלחה. אולם עליה וקוץ בה, הביקוש גדול בהרבה מהמכסה שמאשר משרד הביטחון, מה שיוצר תסכול וצורך לסרב לחלק מהמתנדבים. "אני מקווה שנצליח להביא לצמצום הפער בין היקף המכסה המאושרת לביקוש הגדל והולך, כך שבסופו של דבר נוכל לאפשר לכל נער ונערה הרוצים בכך להתנדב לשנת שירות, לתרום לחברה ולהיתרם בעצמם. מהלך שמובילים יואל מרשק, מנהל אגף המשימות, בעזרת מזכ"ל התנועה, איתן ברושי.

 

שמונה בעקבות

 

ועוד מאגף המשימות: מפגשי ישראלים עם פלשתינים הפכו נדירים בשנים האחרונות. אחת מהן התקיימה בשישי שעבר בבית התנועה הקיבוצית. שמונה פלשתינאים פגשו שמונה ישראלים, ביניהם יואל מרשק, "לשיחה ארוכה אל תוך הלילה". "בהתחלה הם סיפרו על המצב והמהומות בשטחים, ואחר כך בנינו ביחד תכנית המשך למפגשים שתכליתם לזרוע זרעים ליצירת הבנות ברמת האזרחים, על מנת שהפוליטיקאים יוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות" מספר מרשק. למחרת, בכיכר תיאטרון הבימה התקיים מפגש נוסף, ושלישי יערך בחול המועד פסח (28/29-3) בצומת אלמוג שבצפון ים המלח. המעוניינים להשתתף מוזמנים לפנות ליואל בטלפון 052-2465474

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים