מזכ'ל התנועה הקיבוצית, ברושי, פנה לראשי המפלגות הציוניות: 'עימדו ללא פשרות על נושא השוויון בנטל הגיוס' - זהו אינטרס לאומי
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, פנה במכתב לראשי המפלגות הציוניות: "עימדו ללא פשרות על נושא השוויון בנטל הגיוס - זהו אינטרס לאומי, עשו צדק היסטורי בחברה הישראלית"

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 18.2.2013

 

איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית

ברושי: אני פונה אליכם כמי שעומד בראש תנועה ש-97% מבניה ובנותיה מתגייסים לצה"ל, ובבתי הקברות שלה - לאורך גבולות המדינה - קבורים יותר מ-3,000 חללים במערכות ישראל

 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, שיגר הבוקר מכתב לראשי המפלגות הציוניות בכנסת ה-19, ובו הפציר בהם שלא לחדול במשא ומתן הקואליציוני מהדרישה לתיקון ויצירת שוויון בנטל הגיוס לצה"ל ובשרות הלאומי.

 

במכתבו מציין ברושי: "תוצאות הבחירות הראו באופן מובהק - רוב גדול בציבור הישראלי הציוני תומך בשינוי המציאות הנוכחית בה ישנם ציבורים שאינם לוקחים חלק בנטל הגיוס לצה"ל או בשרות הלאומי. כעת נוצרה שעת כושר מיוחדת, והזדמנות לשינוי המציאות הזו, זהו אינטרס לאומי, ועשיית צדק היסטורי בחברה הישראלית".

 

בהמשך מציין ברושי את נתוני הגיוס לצה"ל של בני ובנות הקיבוצים: 97% מתגייסים מדי שנה לצה"ל, וביחד עם חבריהם להתיישבות מהווים את חוד החנית של צה"ל. מראשי המפלגות מבקש ברושי "להמשיך ולעמוד בנחישות בדיוני המשא ומתן הקואליציוני, ובגיבוש קווי יסוד הממשלה, על גיבוש מתווה לצירוף ציבורים נוספים לנטל השרות הצבאי והלאומי".

 

מוסיף ברושי, "שרות בצה"ל כתרומה לביטחון המדינה, כמו גם הנכונות להקרבה אישית, מהווים עבור בני ובנות הקיבוצים וחבריהם בכלל ההתיישבות הכפרית, מקור גאווה וערך מכונן מאז הקמתה של המדינה. בבתי הקברות בקיבוצים, לאורך הגבולות, ולאורכה לרוחבה של ישראל קבורים יותר מ-3,000 חללים מאז ראשית ההתיישבות לפני הקמת המדינה, ובמערכות ישראל, והם המעידים על תרומתה האדירה של ההתיישבות לביטחון. זה הזמן לכניסתם של ציבורים נוספים תחת האלונקה של נשיאה בנטל הביטחוני. זהו רגע היסטורי. נצלו אותו למען מדינת ישראל", מסיים מזכ"ל התנועה הקיבוצית את מכתבו. 

 

קישור לידיעה ברשת ב'

 

קישור לפורטל החקלאות הישראלי - חדשות

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים