מזכ'ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי: 'התנועה הקיבוצית מרכינה ראש על מותה היום של שוריק'ה ברוורמן ז'ל, מצנחני היישוב העברי שסייעו במלחמה בנאצים'
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי: "התנועה הקיבוצית מרכינה ראש על מותה היום של שוריק'ה ברוורמן ז"ל, מצנחני היישוב העברי שסייעו במלחמה בנאצים"

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 10.2.2013

שוריקה ברוורמן ז"ל. צילום: חיים אזולאי

התנועה הקיבוצית מרכינה ראש עם הידיעה על מותה של שוריקה ברוורמן (95) ז"ל, חברת קיבוץ שמיר, שהייתה בין "צנחני היישוב" שיצאו לאירופה לסייע לצבא הבריטי במלחמה בגרמניה הנאצית, וממקימי חיל הנשים של צה"ל.

 

"התנועה הקיבוצית מרכינה ראש היום עם מותה היום של שוריקה ברוורמן, מגיבוריו של היישוב היהודי, בשנים שקדמו להקמת המדינה", כתב מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, בהודעת אבל שפרסם לזכרה.

 

"קורות חייה של ברוורמן - עלייה לארץ ישראל במסגרת השומר הצעיר, התיישבות והקמת קיבוץ משגשג, התגייסות למלחמה בגרמניה הנאצית, הצטרפות לפלמ"ח, והקמת חיל הנשים של צה"ל- הן עדות, אות ומופת לתרומתם הגדולה- שלה ושל רבים מבני דורה- להקמת המדינה העברית. יהי זכרה ברוך", הוסיף ברושי.

 

שרה (שוריקה) ברוורמן-שפכנר נולדה בשנת 1918 ברומניה. היא הייתה בין משיאי שתיים-עשרה המשואות ביום העצמאות ה-62 למדינת ישראל.

 

הייתה חברת קיבוץ שמיר עד יום מותה.

 

כתבות נוספות:

תעודת הוקרה מצה'ל לשוריקה ברוורמן / יעקב לזר, הזמן הירוק, 24.3.11
בני הדור השני של צנחני הבריגדה נפגשו עם שוריקה ברוורמן / עלי קדם, הזמן הירוק, 29.4.10
שוריקה ברוורמן - ברכות מזאב (ולוולה) שור והתנועה הקיבוצית על היבחרה להדליק משואה ביום העצמאות / הודעת דובר התנועה,

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים