רשמים וזיכרונות
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

רשמים וזיכרונות

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 5.2.2013

 

מפגש חגיגי לסיום כהונתו של עו"ד אורי זליגמן

התנועה נפרדה מאורי זליגמן, הרשם הפורש, ובירכה את מחליפו, מירון הכהן

 

לציון פרישתו של עו"ד אורי זליגמן, אחרי 25 בתפקידו כרשם האגודות השיתופיות, אירח מטה התנועה הקיבוצית אותו, ואת מחליפו בתפקיד, עו"ד מירון הכהן, למפגש סיום חגיגי.

 

ולוולה פתח והודה לרשם בשם התנועה הקיבוצית, על שנות עבודה רבות, "בהן ליווה את הקיבוצים תוך שילוב חזון עם פרספקטיבה נכונה, היה אתנו בשנים הקשות ובשנים האחרונות, שנים של צמיחה, בהן הוא 'קוצר את הפירות'".  

 

הרשם פתח בוידוי מפתיע. "אני מודה ששגיתי כאשר בשנת 1992 שהתקפלתי מול לחץ שהגיעה דווקא מכיוון הקיבוצים, שלא להיכלל ב"חוק גל" - חוק ההסדרים במגזר החקלאי". החוק הוחל על המושבים, ועל קיבוצים בבקעה וברמת הגולן בלבד. "אולי אם הייתי עומד על עמדתי ייתכן ולא הייתם צריכים להיפרד ממניות תנובה בעת מכירתה", אמר זליגמן.

עו"ד מירון הכהן

בהמשך נזכר הרשם היוצא, "השינויים בקיבוץ באו מלמטה, ובעוצמה. אפשרתי אותם עוד לפני קביעת תקנות 'הקיבוץ המתחדש' מכיוון שראיתי בהם הזדמנות לקיבוצים במשבר להתייצב ולהיחלץ ממנו.  

 

עו"ד מירון הכהן, הרשם הנכנס, הצהיר שהוא מרגיש "כמו בבית" בבית התנועה הקיבוצית, והסביר כי אביו היה רב ההסתדרות ותנועת המושבים, ובשנות ילדותו ביקר עם האב והתארח בלא מעט קיבוצים. "אני חש קשר רגשי קרוב אליכם, מכיר בתרומתכם להקמת המדינה ומאז, ורואה עתיד גדול לקיבוץ". על קודמו בתפקיד אמר הכהן כי "אורי היה שותף מרכזי בהסדרים הגדולים עם תנועות ההתיישבות, ולא סתם מכנים אותו 'הרשם', מכיוון שהוא הותיר את רישומו על ההתיישבות בארץ ישראל. 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים