אסם בנעלי אהרונסון
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

אסם בנעלי אהרונסון

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 21.1.2013

 

ד"ר גבי אסם

"נעדכן מסרינו החינוכיים בהתאם למציאות המשתנה" אומרת ד"ר גבי אסם, מנהלת מחלקת החינוך הנכנסת

 

ד"ר גבי אסם מקיבוץ אפיקים נכנסה השבוע לניהול מחלקת החינוך במטה התנועה הקיבוצית. היא מחליפה בתפקיד את ד"ר אבי אהרונסון, שכיהן בו בתשע השנים האחרונות. במחלקת החינוך 20 יועצות חינוך בקיבוצים, ומדורים - הגיל הרך, בתי ספר, חינוך בלתי פורמאלי, כלכלת חינוך, תזמורת בני הקיבוצים ו"נעל"ה" ורשת חינוך קיבוצי "קיבוצון".

 

בראיון ראשון מאז החלה בחפיפה, היא אומרת שבין משימותיה הראשונות היא רואה את חיזוק קשר עם גורמי חינוך בקיבוצים, במועצות האזוריות, ובמשרד החינוך. "לא נהיה אי בודד בים, חשוב שנפעל בשיתוף פעולה עם כולם, ותוך שיתוף פעולה גם עם מחלקות נוספות במטה התנועה, נעדכן ונעצב מחדש את המסרים החינוכיים שלנו כך שיתאימו למציאות המשתנה של הקיבוצים", היא מסבירה.

 

החינוך הקיבוצי הוא מותג מצליח, מבוקש, ויש לנו במה להתגאות, מדגישה אסם. התאמת התכנים והמסרים במערכת החינוך בקיבוץ צריכה להיעשות בהתאם למציאות המשתנה, אך תוך שמירה של ייחודיות המערכת שלנו, היא מציינת.

 

בחודש יוני, כך היא מתכננת, תיכנס מחלקת החינוך להיערכות לבניית תכנית עבודה לשנת הלימודים תשע"ד, בה יושם דגש על חינוך בלתי-פורמאלי. "אני שואפת לכך שנהיה רלוונטיים לכל הקיבוצים, גם לאלה המתנהלים במודל השיתופי וגם ואלה שבמודל המתחדש, היא אומרת. "נפעל בשיתוף פעולה, כשהמוטו שלנו הוא שוויון בחינוך, תוך הבנה שקיים שוני גדול בדרך להגיע אל אותו שוויון, וזאת משום השוני בין הקיבוצים ברמה הכלכלית, בניהול ובהקצאת המשאבים למערכת החינוך בקיבוץ היחיד.

 

במסגרת שיתופי פעולה פנימיים בהם החלה, היא מציינת את אגף המשימות ותנועות הנוער בנושא שנת השרות, ואת מחלקת הביטחון - הכנה לצה"ל וליווי החיילים בסדיר.

 

בתפקידיה הקודמים הייתה גבי שליחות מטעם הסוכנות היהודית בניו זילנד, רכזת פרויקטים וסגנית מנהלת בבית הספר "מול-גלעד" שבעמק הירדן, בעשור האחרון היא מנהלת מחלקת החינוך הבלתי-פורמאלי "מרכז עידן" של המועצה האזורית עמק-הירדן, ובמקביל מרצה בקורס להכשרת מנהלי בתי ספר במכללת "אורנים" ואוניברסיטת חיפה.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים