שרות לכולם
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

שרות לכולם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 17.1.2012

 

כנס ש.ש. (התמונה משנה שעברה)

צוות משותף של מטה התנועה ותנועות הנוער "הכחולות" גיבש הסכמות בנושא מפעל שנת השירות. כך הוחלט בישיבת מזכירות התנועה הקיבוצית, בראשית השבוע. בישיבה השתתפו מזכ"לי תנועות הנוער העובד והלומד, המחנות העולים, והשומר הצעיר, ואנשי אגף המשימות התנועתי, והמסמך נוסח לאחר שורת פגישות בין הצדדים, בהן לקחו חלק המזכיר ולוולה, ומנכ"ל התנועה, מרקי לוי, שנדרשו לנושא לאור מחלוקת בין תנועות הנוער לאגף המשימות, שאחראי מטעם מטה התנועה לגיוס, וליווי של כ-700 מסיימי יב' למשימות שנת שרות לפני הצבא.

 

במסמך צויינה "הסכמה בדבר ייחודיותו של מפעל שנת השירות, ההיסטוריה שלו וחשיבותו; החובה לעמוד בתקנות ובנהלים לרבות גיוס מתנדבים מהתנועה בלבד, קליטת וליווי המתנדבים על ידי הגוף המשלח; שמירה על תקנת התמיכה במתנדבי שנת השירות במשרד החינוך כך שתיועד רק למתנדבי שנת שירות העוסקים בחינוך במסגרות בלתי פורמאליות, לפי סעיפי התקנה; רצון שלא לפגוע במפעל שנת השירות ובמסלול הייחודי, ורצונם של בני ובנות י"ב לצאת לשנת שירות גם במסלולים דומים". עוד הובהר, צורך בחידוד עמדות, למשל בתחום החזון והיעוד של שנת השירות - בעוד תנועות הנוער מסמנות את שנת השירות כהגשמה תנועתית לחניכיהם (דבר אפשרי גם בתנועות המיישבות), אגף המשימות מציע ש"מירב בנות ובני הנוער יחווה חוויה ייחודית זו למען היותם אזרחים חדורי שליחות ערכית בחברה הישראלית".

 

ההסכמות יעוגנו ב"חזון מוסכם למפעל שנת השירות, שיהווה את הבסיס לפעולה משותפת של התנועה הקיבוצית ותנועות הנוער. מתוך הכרה בחשיבות מפעל שנת השירות וייחודיותו ידאגו התנועה הקיבוצית ותנועות הנוער לשימור המבנה הקיים של מסלול שנת השירות, על ידי עמידה ברורה על הנהלים והתקנות הקיימות ומניעת פגיעה בהן". יואל מרשק ציין כי התנועה הקיבוצית תמשיך להעצים את מפעל שנת השרות, בהתאם להחלטות ועידת התנועה, כחלק מרצוננו בהרחבת ההשפעה בחברה הישראלית.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים