מדגם: השכר בקיבוץ עלה בשנה שעברה בין 6%-10%
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מדגם: השכר בקיבוץ עלה בשנה שעברה בין 6%-10%

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 9.1.2013

 

שלומית צימרינג, מנהלת יח' ליווי משאבי אנוש

150 מנהלי משאבי אנוש בקיבוץ ובתעשייה השתתפו בכנס השנתי לעוסקים בתחום במגזר הקיבוצי. חברו לארגון שלומית צימרינג, מנהלת יחידת ליווי מש"א במטה התנועה ועמיתיה באיגוד התעשייה הקיבוצית.

 

כותרת הכנס "לעבודה ולרווחה - איכות חיים בעבודה" העידה על רצון להרחיב יותר על הפן הפסיכולוגי בעבודה. את הדיכוטומיה בין ילידי שלוש הקבוצות מסבירה שלומית: "בעולם העבודה מבחינים בשלושה דורות עובדים. "הבייבי בומר" שהם ילידי 1945-1960, "דור ה-X" הם עד שנות ה-80, ו"דור ה-Y" שהם ילידי שנות ה-80 ואילך. לכל דור ערכי הליבה הייחודים לו, כמו גם דרכי חשיבה ומוטיבציה לעבודה אחרים, למשל, נהוג לראות ב"בייבי בומרים" כאנשים קבוצתיים, בחברי דור X אינדיבידואליסטים וציניים, ואילו דור ה-Y הם יותר חופשיים ממחויבות אך בעלי ערכיות גבוהה.

 

את ייחודיות עולם העבודה הקיבוצי מסבירה שלומית בכך שפועלים בו ארבעה דורות של עובדים (רבים בקרב גילאי 67-75 עדיין עובדים), נתון המציב בפני מנהל משאבי האנוש אתגר להתאים את התרבות הארגונית לכולם. ההרצאות הדגישו שיש לתת חשיבות למציאת הקריירה המתאימה לאישיות העובד, למצוא את צדדיו החזקים. "תמיד עסקנו במדידת היכולת השכלית (IQ) של מועמדים לתפקיד, אך ההבנה כיום היא שלאינטליגנציה הרגשית (EQ)יש הרבה יותר משמעות בהבטחת הצלחה בתפקיד, ומסתבר שלא כמו תחום האינטליגנציה השכלית, את "הרגשית" אפשר לשכלל ולשפר באמצעים שונים" מציינת צימרינג, "במהלך הכנס עבר מסר שאם רוצים לגייס עובדים צעירים ואיכותיים חשוב להיכנס לעולם הרשתות החברתיות, 'זירה' שבינתיים רק בודדים ממנהלי מש"א בקיבוצים נעזרים למטרת גיוס עובדים.

 

הנושא המרכזי בכנס היה איזון בין עבודה לחיים. בנושא זה הומלץ למי שעוסק בעיצוב התרבות הארגונית לאמץ צורת חשיבה של מדידת העובד בתפוקות ולא בתשומות. המימוש יכול להיות בלאפשר לעובד לעבוד מהבית, לצאת באמצע היום לפעילות ספורט, ולהקדיש מעת לעת זמן איכות לבילוי עם הילדים בשעות אחר הצהריים. מחקרים מראים שעובדים שמתאפשר להם תנאים כאלה הם בריאים יותר, מאושרים יותר ובעיקר בעלי מחויבות גבוהה לארגון והמספקים לו תפוקות גבוהות.

 

בכנס הוצג סקר בנושא שכר ותגמול לשנת 2012 בשיתוף חברת compvision, עליו השיבו 50 מנהלי משאבי אנוש. הממצאים הראו שבתעשייה עודכן השכר לתוספת של 2-4% בממוצע, ואילו בקבוצים עודכן השכר וכלל העלאה של 6%-10% בממוצע. בין משתתפי הסקר הוגרל מכשיר איי-פד, בו זכה מנהל משאבי אנוש של קבוץ סעד, בני גיזנזברג, סב ל-7 נכדים, נציג גאה של דור הוותיקים בעבודה, "הדור שהאמין בהקרבה, בעבודה קשה ובמשימתיות", והוא לומד את הכלי החדש שיסייע לו בעבודה בשנים הבאות.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים