מערכת הבחירות לתפקיד מזכיר התנועה: 150 קיבוצים כבר הגישו את רשימת הזכאים להצביע
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מערכת הבחירות לתפקיד מזכיר התנועה: 150 קיבוצים כבר הגישו את רשימת הזכאים להצביע

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.1.2012

 

רבקה וילנד

150 קיבוצים - למעלה ממחצית מהקיבוצים - כבר שלחו למטה התנועה הקיבוצית את מספר בעלי זכות ההצבעה בבחירות לתפקיד "מזכיר התנועה הקיבוצית" שיערכו בתאריך 5.2.2013.

 

סך המצביעים בקיבוצים אלה נספר בלמעלה מ-30,500 חברי קיבוצים. כך מעדכנים מוועדת הבחירות, ומעריכים שעד אמצע השבוע הבא יעבירו כל הקיבוצים - 257 - את טופס הבקשה בו התבקשו לציין את מספר הזכאים להצביע בבחירות להנהגת התנועה.

 

על התפקיד מתמודדים שלושה - אבשלום (אבו) וילן מקיבוץ נגבה, איתן ברושי מקיבוץ גבת, נמרוד מדר מקיבוץ ניר אליהו.

 

יושבת ראש ועדת הבחירות, רבקה וילנד (גזית), ציינה שבבחירות הללו זכאי להצביע כל חבר קיבוץ שזכאי להצביע גם בהצבעות פנימיות בקיבוץ. בתוך הזכאים להצביע גם חברים הנמצאים בסטאטוס "עצמאות כלכלית" שאושרה להם במזכירות קיבוצם.

 

מרקי לוי, מנכ"ל התנועה הביע תקוותו "להשתתפות של כמה שיותר חברים בבחירות, וכפועל יוצא - השפעה על קביעת סדר היום הקיבוצי והנושאים אותם תקדם התנועה בשנים הבאות, בתחומים של שמירה על אינטרסים, ייצוג הקיבוצים מול המדינה, חיזוק המימד הקיבוצי ומסגרות הערבות ההדדית, והשירותים של מחלקות התנועה לקיבוצים".

 

בשבוע הבא, יישלח לכל הקיבוצים מסמך המרכז את הפעולות שיש לבצע לקראת יום הבחירות, ובראשם מינוי ועדת קלפי ובחירת יו״ר לוועדה, והכללים לניהול הקלפי. במקביל נערכת הועדה לארגון יום הבחירות, כולל ביקורי הועדה ונציגיה בקלפיות בקיבוצים, הסדרת נושא המשקיפים בקלפיות מטעם המועמדים, והתארגנות לקליטה מסודרת של תוצאות ההצבעה שיועברו מהקיבוצים בתום ספירת הקולות.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים