עולים כיתה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

עולים כיתה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 20.12.2012

 

יעל אייזנר (ימין) ואורית גלאור

90 ממלאי תפקידים החלו קורס ניהול בריאות רווחה, ומיצוי זכויות רפואיות

 

שנת לימודים "בריאותית" נפתחה בשבוע שעבר בשתי השתלמויות ייחודיות בהן משתתפים 90 ממלאי תפקידים מקיבוצים.

 

יעל אייזנר ואורית גלאו ממחלקת בריאות ורווחה מרחיבות: קבוצה ראשונה היא למידה ותמיכה למנהלי בריאות רווחה בקיבוץ. בקבוצה מתאפשרת למידה במגוון תחומים שעל סדר יומם של מנהלי הבריאות, והם לומדים ממומחים על זקנה טובה בקיבוץ, מגמות באשפוז הגריאטרי, התמודדות עם אלצהיימר ודמנציה, בריאות נפש קהילתית, מצבי חירום וניהול תיק מורכב ועוד. ובהמשך מתחלקים לשתי קבוצות ובהנחייתנו לומדים מהצלחות, קשיים ודילמות שמעלים משתתפים. הקבוצה מהווה גם כתובת קבועה לתמיכה והתייעצות שוטפים בין עמיתי הבריאות, הן מסבירות, שכן הידע והניסיון המצטברים אצל כל כך הרבה מנהלי בריאות רווחה בקיבוצים הם משאב מרכזי וייחודי.

 

נפגשים ברשת

 

בקבוצת הלימוד השנייה מושם דגש על רענון הידע בנושא מיצוי זכויות רפואיות. הקורס בשיתוף פעולה עם חברת סטפוינט, ומשתתפים 45 חברים קבועים, אולם ניתן להשתתף גם במפגש בודד לפי הנושא הנדון. "בקבוצה בא לידי ביטוי צמא גדול לידע ולמידת חידושים. נושא מיצוי הזכויות הוא רחב, עמוק ומצריך עדכון תמידי. חברת סטפוינט נותנת את הגיבוי המקצועי ויחד בנינו תכנית הכוללת מפגשי לימוד - בכל מפגש העמקה באחד מנושאי מיצוי הזכויות, ובנוסף ניתוח דוגמאות שמגיעים המשתתפים, ובניית נוהל של טיפול פנימי במצבי פגיעה שונים" מציינת יעל.

 

המפגש הראשון הוקדש לפגיעות בעבודה, ונדונו מקרים של תאונות, מחלות, ומיקרו-טראומה. חברי הקבוצה נחלקים לכאלה העוסקים בתחומי בריאות רווחה בקיבוץ, אחרים אחראים על נושא מיצוי זכויות בקיבוץ. הביקוש להצטרף לקבוצה זו הוא גדול, ותיתכן בקרוב פתיחת קבוצה נוספת של לימוד תחום מיצוי הזכויות. המעוניינים להצטרף - למפגש אחד או ליותר - מוזמנים להתקשר לאגף החברה 036925245, ולמצוא את הפרטים על מועדי ההשתלמויות ותוכנן באתר מחלקת הבריאות http://www.kibbutz.org.il/

 

לפרטים ולהרשמה - לחצו כאן

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים