רוכבים ושרים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

רוכבים ושרים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 19.12.2012

 

מסע אופניים דצמבר 2012

ביום חמישי שעבר סיימו 1200 תלמידי יב' מקיבוצים ומושבים מסע אתגרי בנגב שארגן עבורם אגף המשימות. מפגשים וחוויות אין-ספור היו בארבעת ימי המסע, הנה שניים מייצגים.

 

הראשון - ממעלה עקרבים. "12:00 בצהריים - 1200 בני יב' יורדים לאט-לאט את המעבר המסוכן ביותר במדינת ישראל - מעלה עקרבים. השמש מעל. כולם יושבים בחצי גורן עם גאווה עצומה בלב. מחכים לבואו של האלוף. יואל מרשק, מפקד המסע מביט בשעונו - "עוד רגע האלוף אמור להגיע...", מרים טלפון לרל"ש שנמצא במסוק עם האלוף "למה אתה לא פה? עוד רגע בני יב' ממשיכים מזרחה לגבול ירדן". רס"ן בני עונה "עוד רגע נוחתים בעין יהב". יואל "השתגעת? ייקח לך חצי שעה להיכנס לשטח עם רכב שטח, בוא תנחת ישירות אצלנו". הרל"ש מבקש את נקודת הציון, יואל מיד נותן לו - 200 מ' מבני יב' הישובים. לא עוברות 2 דקות והמסוק נראה באוויר, הנוער קם ומריע למסוק המתקרב, ונוחת 200 מ' מהם. מרשק שולח את ג'יפ הליווי שייקח את האלוף מהמסוק לנקודת המפגש, האלוף - טל רוסו - יורד מהמסוק, נותן תנועת ביטול לנהג הג'יפ והולך רגלית עד לבני יב', חיבוק אמיץ עם מרשק, לוקח את המיקרופון ומציג את עצמו "בן חולתה, בוגר שנת שירות, שעומד גאה בפני מחזור יב' לשאת דברים". כשנגמרה המהומה סיפר יואל שמזל שיש פלאפון בעולם והטייס יכול היה לשנות את נקודת הנחיתה, ובני היב' ירדו ללא שום פגע בגופם את מעלה עקרבים, ומסע יב' עבר לא רק שעבר בשלום, אלא באופן איכותי ומרגש.

 

יואל מרשק עם גלעד שליט

אורח בצריח

 

ביום השני חטיבה 188 הקימה תחנה לעידוד הגיוס לשריון, בעזרת טנק וצוות מלא שהוצב בתחתית ירידת אופניים תלולה. רכז מחלקת הביטחון, יואב מרגלית, שסייע מאד ביצירת התחנות הצבאיות במסע, עמד על הכביש וכיוון את הרוכבים שיגיעו לתחנה בצד הכביש.

 

לפתע הגיח זוג אופניים במהירות גבוהה, יואב התייצב מולו בכל גופו בכדי לבלום את ההידרדרות, והרוכב עף לתוך ידיו, שניהם נשכבו על הכביש, תוך שהרוכב נחבל בצורה קשה. למקום הוזעק רופא אשר טיפל בו וייצב את מצבו, לפני פינויו לסורוקה. למחרת כבר חזר הרוכב למסע. שמו של הרוכב הוא אחמד, מהכפר תל שבע. גלעד שליט, שהשתתף ברכיבה ביום השני, הגיע עם אופניו, ליטף בהתרגשות את טנק המרכבה, שפגש לראשונה מאז חזר מהשבי.

 

הצוות הכניסו לטנק, ויואל מספר שראה דמעות התרגשות בעיניו של גלעד. מרשק מסכם: השתתפותו של גלעד שליט במסע הייתה כאות הוקרה לכל החברים והקיבוצים, שתמכו, עודדו והטריפו את המדינה כולה על מנת שיחזור החייל החי השבוי גלעד לביתו.

 

גלריית תמונות ממסע האופניים, דצמבר 2012

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים