קמ'ע מעלה הילוך
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

קמ"ע מעלה הילוך

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 13.12.2012

 

אתי פלקסר

החל טיפול בפניות חברים לערבות קמ"ע להלוואה עבור בנייה או שיפוץ דירה

 

אתי פלקסר מקיבוץ קלי"ה, תרכז את פעילות הקרן התנועתית קמ"ע בכל הקשור למתן ערבויות לחברי קיבוץ לבניה או שיפוץ דירה. פלקסר הייתה עד לאחרונה מלוה כלכלית וחברתית של קיבוצי הבקעה, מטה יהודה והערבה.

 

לפני מספר שבועות פרסמנו על אישור חדש שקיבלה הקרן, שתוכל מעתה לתת ערבות להלוואה בנקאית שייקח חבר קיבוץ לטובת בניה או שיפוץ דירה.

 

עד היום יכול היה רק הקיבוץ לעבוד מול קמ"ע, ומעתה יכולות להיות מטופלות גם פניות פרטניות של חברים. הפרסום המקדים הביא מבול של פניות להיעזר בערבות הקרן, בעיקר של משפחות צעירות בקיבוצים, אך גם חברים ותיקים יותר שבעזרת ערבות קמ"ע יוכלו לקבל הלוואה בתנאים נוחים יותר.

 

רזי יהל מאגף הכלכלה הפיק חוברת הסבר על האפשרויות החדשות שנפתחו במסגרת קמ"ע, והיא נשלחת בדואר אלקטרוני לכל מי שמעוניין להיעזר בערבות הקרן. החוברת תישלח גם לכול מנהלי הקהילות, ותפורסם באתר של אגף הכלכלה www.kibbutz.org.il/economy

 

בשלב הזה מתקדם שיתוף הפעולה בנושא עם בנק המזרחי, ועם בנק הפועלים, ובאגף הכלכלה מדגישים שאנחנו יכולים להתחיל מהיום כאשר ברור שחלק מהנושאים מול הבנק יפתרו "תוך כדי תנועה" בשל הכבדות של המחלקות המשפטיות.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים