ישחקו המתמודדים לפניהם
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

ישחקו המתמודדים לפניהם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 6.12.2012

 

מסע אופניים, 2010

נוער י"ב יוצא לנגב: יפגשו את צה"ל, ירכבו, ולאור מדורות אל ראשי המפלגות

 

בשעה שמרבית הנוער הישראלי ייהנה בבית מחופשת החנוכה, ייצאו ביום שני הקרוב 1,200 תלמידי י"ב, בעיקר מקיבוצים אך גם ממושבים, למסע מאתגר ברחבי הנגב, במהלכו ייפגשו עם נציגי יחידות צה"ל, יכירו אפשרויות לשנת השרות, ויפגשו מנהיגי מפלגות שישטחו בפני הנוער את מרכולתם הרעיונית.

 

את המסע מארגן כמדי שנה אנשי אגף המשימות התנועתי, ובין מטרותיו הכנה לשירות בצה"ל, היכרות עם משימות שנת השרות - ביניהן יידרשו לבחור אלה המבקשים לצאת לשנת ההתנדבות, היכרות עם "חבל ארץ לא נודע", והתמודדות עם אתגרים גופניים ונפשיים כיחידים וכקבוצה.

 

תחילת המסע בבית הספר למכי"ם סמוך לירוחם, פגישה עם מפקד אוגדה 98, פאנל עם מפקדים וחניכים, תערוכת אמצעי לחימה ותרגילי ירי. ובערב הדלקת נר חנוכה ולאור המדורות מפגש עם שר הביטחון, ברק, ציפי לבני, וראש עיריית ירוחם. ביום השני למסע מפגש עם מפקד שייטת 13, וארגונים כמו "חיילים שוברים שתיקה", מכינות קדם צבאיות, האגודה לזכויות האזרח, המאבק לשחרור שבויים ונעדרים, מאבק בגזענות ולמען שיוויון בנטל הגיוס ועוד. בערב הדקלת נר חנוכה עם מירל'ה פירסטנברג, ניצולת הפיגוע במעלה עקרבים, ח"כ ניצן הורוביץ, ומדריכי תנועות הנוער שישפכו אור על הצטרפות לשנת שרות דרכן, והפעילות בקיבוצים.

 

למחרת, יום רביעי פגישה עם אלוף פיקוד דרום, טל רוסו, למרגלות מעלה עקרבים. תחנות הסברה שיעבירו מדריכי תנועות נוער בנושאי חינוך, זכויות עובדים ואדם, ויריד הצגת אפשרויות למשימות שנת השירות. בערב נר חנוכה ופגישה עם יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד. ביום הרכיבה האחרון יפגשו החבר'ה את נפתלי בנט, יו"ר מפלגת הבית היהודי, ונציגי יחידות מחיל המודיעין, חטיבת כפיר, חיל השיריון, ואפילו מיחידת נהגות רכבי האמר האמר. סיום במושב נאות הכיכר בו ידברו עם הנוער מזכירי התנועה הקיבוצית והמושבית, ולוולה ומאיר צור, ומנהיגת מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ.

 

לתוכנית המסע - לחצו כאן

 

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים