קריצה לדשא הקיבוץ השכן
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

קריצה לדשא הקיבוץ השכן

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 6.12.2012

 

משה תרשיש

שנת 2013 מביא עימה סדרת ימי עיון לחברי ועדת ביקורת ומבקרי פנים בקיבוץ. הראשון שבהם (2/1 בבית התנועה, בתל אביב) נושא את השם "מה קורה בדשא של השכן/ה".

 

משה תרשיש, מבקר התנועה הקיבוצית ומארגן יום העיון, מסביר "על מנת שהביקורת תהייה אפקטיבית, מועילה לארגון ושומרת על רמת הנעה מיטבית, היא צריכה לכלול מספר תנאים: למידה מניסיונם של אחרים - לא לחזור על טעויות שנעשו, גיבוי ממשי לביקורת הפנימית מצד ההנהלה בארגון ואבטחת צרכיה התפעוליים, ויישום ההמלצות שהתקבלו.

 

על סדר יום העיון הראשון ברכת מזכיר התנועה, ולוולה, יעלה אחריו זרח יהב - מנהל תחום פיקוח ובקרה במשרד רשם האגודות שירחיב על מקומה של האסיפה הכללית בקבוץ שיתופי ומתחדש, קביעת תקנון (נהלים) בקיבוץ המתחדש ואישורם על ידי הרשם, שינוי תקנון ואי-שינוי תקנון, שקיפות ופרסום פרוטוקולים לציבור, התנהלות ההנהלה מול החבר בקבוץ, וזכויות החבר. עו"ד איתן מימוני שמייצג קיבוצים ימשיך על כוחה של ועדת הביקורת באגודה ויביא פסקי דין בנושאים שנויים במחלוקת. חלקו העיקרי של המפגש יהיה קבוצות דיון סביב הנושא של מה אפשר ללמוד מהקיבוץ השכן בהיבט של ביקורת הפנים, כולל דילמות. משה תרשיש יסכם את יום העיון.

 

לסדר יום ולהרשמה ליום העיון - לחצו כאן

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים