התנועה הקיבוצית: מינהל מקרקעי ישראל מתעמר בקיבוצים ב'עוטף עזה' גם בימים אלו
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התנועה הקיבוצית תוקפת: מינהל מקרקעי ישראל מתעמר בקיבוצים ב"עוטף עזה" גם בימים אלו - דורש תשלום נוסף ממשפחות המבקשות לבוא ולהתגורר באזור!

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 20.11.2012

 

במכתב בהול למנכ"ל המינהל, עם העתק לרוה"מ, שר הביטחון ושר השיכון תוקף מזכ"ל התנועה הקיבוצית את דרישות המינהל מקיבוצי עוטף עזה לתשלומים וערבויות כספיות חסרות תקדים עבור בניית בתים של משפחות, שגם במציאות הביטחונית הזו מבקשות לבוא ולבנות את ביתן באזור!

 

בשעה שמאות רקטות ופצצות מרגמה נופלים על היישובים ב"עוטף עזה" צריכים אלה להתמודד מול חזית נוספת - מינהל מקרקעי ישראל, שמכביד את ידו על היישובים, ועל סיכויי קליטת חברים חדשים, אפילו בימים אלו של מלחמה באזור.

 

במכתב דחוף ששיגר הבוקר מזכ"ל התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור, למנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל, עם העתקים לראש הממשלה, שר הביטחון ושר הבינוי והשיכון, כותב שור: "אתמול, בעת סיור שערכנו בישובי המועצה האזורית שער הנגב, נמסר לי על ידי מספר קיבוצים כי בכוונתם להגיש תביעות משפטיות כנגד מינהל מקרקעי ישראל בגין התניית חתימתו על היתרי בניה בקיבוצים, בחתימת הקיבוץ והנקלטים בקיבוץ, על המסמכים הבלתי סבירים שנשלחו לקיבוצים לעניין זה".

 

חשוב לדעת: קיבוצי עוטף עזה נהנו בשנתיים האחרונות מצמיחה דמוגרפית בזכות קליטתן של למעלה מ-700 משפחות ב-30 הקיבוצים במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, חוף אשקלון, ואשכול. דרישות המינהל החדשות - תשלום ערבויות כספיות של הקיבוץ למינהל על כל היתר בניה של משפחה נקלטת, הוא דרישה לא סבירה מהקיבוץ, עול כספי לא הוגן ולא סביר, אומרים במטה התנועה הקיבוצית.

 

במכתב מציין שור: "כפי שמסרנו לך בפגישותינו, התניות המינהל והמסמכים עליהם נדרשים לחתום הקיבוצים וחבריהם אינם סבירים וכפי שנמסר לי גם עומדים בניגוד להסכמי החכירה של הקיבוצים והדין". ממשיך מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "אבקשך לשקול ולהשיבני בדחיפות האם אתם באמת סבורים כי לעת הזו מן הראוי שבנוסף לכל הקשיים אותם חווים בימים אלו חברי הישובים בדרום המדינה וב"עוטף עזה" עליהם גם להתמודד בחזית משפטית מול מינהל מקרקעי ישראל".

 

עוד כותב מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "למרות כל האיומים הביטחוניים, סכנת הנפשות והקשיים הכלכליים, מצליחים קיבוצים אלו במאמץ עליון לגייס ולקלוט חברים חדשים, והנה, המכשול היחידי לקליטתם ולהקמת ביתם בדרום הארץ הנו הבירוקרטיה הבלתי אפשרית של המוסד בראשו עתה עומד!".

 

את המכתב מסיים שור בדרישה "לראות לכך כי כל הבקשות להיתרי בניה בישובים אלו יחתמו לאלתר, על מנת לחסוך מכולנו את המאבק המיותר הזה".

 

מכתב דחוף של מזכ"ל התנועה הקיבוצית לממ"י בנושא חתימת המינהל על היתרי בניה - עוטף עזה
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים