בית ספר קיבוץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

בית ספר קיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 13.11.2012

ימי עיון וקורסים בביקורת הפנים, חינוך, בוררות, וניהול

 

יום עיון לרכזי חינוך בקיבוצים (2.1.13) יציב על סדר היום סוגיה עמה מתמודדים במערכות החינוך: חיי החברה של ילדים ומתבגרים - של מי האחריות? במחלקת החינוך מסבירים שהכוונה היא להציב בדיון את מכלול היחסים של כמה גורמים - מערכת החינוך, הקהילה, והמשפחה - במרחב שבין הפרטי לציבורי.

במהלך היום ידברו ד"ר אבי אהרונסון, נטע טבנקין - מנהלת המדור לחינוך בלתי פורמלי, רוני קינן - יועץ ארגוני מחברת אשחר, על אחריות קהילתית על מערכת החינוך, ד"ר יוסי הראל פיש על גורמי סיכון של ילדים ונוער נורמטיבי. דני ישראל, פסיכולוג קליני המטפל במתבגרים ידבר על התנהגויות אנטי חברתיות של בני נוער ותגובת הורים ומחנכים אליהן.

 

ירוק יותר: יום העיון השנתי לחברי וחברות ועדת ביקורת בקיבוץ, ולחברים העוסקים או מתעניינים בתחום יערך ביום רביעי, 2/1/2013 בבית התנועה הקיבוצית. כך מדווח המארגן, משה תרשיש, מבקר התנועה הקיבוצית. כותרת עיון העיון היא "מה מתרחש בדשא של השכן/ה". פרטים וסדר היום יימסרו בימים הקרובים. אל משה ניתן לפנות לכתובת bikoret@tkz.co.il

 

קורס בוררות: יתחיל בראשית החודש הבא במטרה להכשיר בוררים חדשים בהתיישבות. יתקיים במסגרת של 4 או 5 פגישות שבועיות, החל מיום 5.12.12.

יוסי חלבי, מנהל המוסד לבוררות וגישור מפרט: הפגישות יתקיימו בתל אביב אחת לשבוע בימי רביעי. תכני המפגשים יכללו היכרות מעמיקה עם חוק הבוררות, סוגיות שבמחלוקות בקיבוצים, מבנה המשפט בישראל ויסודות הבוררות, ניהול הבוררות הלכה למעשה, סעיף 113 בתקנון האגודה, ניסיון מצטבר מפסקי בוררות קודמים, עילת ביטול וערעור על פסק בוררות, ועוד.

הרשמה ופרטים בטלפון 03-6925368 או borerut@tkz.co.il

 

משתפים: נפתח מחזור י"ג של קורס ניהול הובלה חברתית למזכירי קיבוצים ביוזמת המטה השיתופי. מטרת הקורס להכשיר חברים שנבחרו לתפקיד או שוקלים להציע עצמם, למגוון הרחב של התחומים אתם נפגש מזכיר הקיבוץ או בעלי תפקיד אחרים בו. בתכנים - הקיבוץ וערכי הליבה שלו, מנהיגות, דרכי חיזוק סולידריות בקיבוץ, ניהול משתף, ממשק חברה וקהילה למשק ותאגידיו, קליטה, פיתוח הון אנושי, חינוך, מיומנויות ניהול אישיות, תקשורת פנים ארגונית ודוברות, ניתוח דוחות כספיים, וקשר עם המועצה האזורית, המפעלים האזוריים והתנועות הקיבוציות.

למסיימי הקורס, תוענק תעודת סיום (200 שעות לימודיות) מטעם הקריה האקדמית אונו. ניתן להצטרף עד תחילת חודש דצמבר במייל למריו טויב mario_t@tkz.co.il 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים