התנועה הקיבוצית קוראת לשר הביטחון להקצות בדחיפות תקציב להצבת מרחבים מוגנים במקומות העבודה בישובי עוטף-עזה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התנועה הקיבוצית קוראת לשר הביטחון להקצות בדחיפות תקציב להצבת מרחבים מוגנים במקומות העבודה בישובי עוטף-עזה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 12.11.2012

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, זאב שור: "היעדר מרחבים מוגנים ברפתות, מפעלי תעשיה ובשדות פוגע קשות ביכולת התפרנסות הקיבוצים הנמצאים תחת מטחי רקטות ופצצות מרגמה"

 

בסיור של מטה התנועה הקיבוצית היום בקיבוצי עוטף עזה הוחלט על הקמת צוות חירום עם המועצות האזוריות, בכדי להתמודד עם המציאות הביטחונית של ירי רקטות ופצצות מרגמה מרצועת עזה.

 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור אומר כי ביישובים נשמעות טענות קשות על היעדר מרחבים מוגנים בסמוך למקומות העבודה ברפתות, בתעשייה ובשטחי החקלאות, ובכך נפגעת קשות העבודה הסדירה, ונגרמת פגיעה ישירה בכלכלת היישובים, הנמצאים תחת מטחי רקטות ופצצות מרגמה.

 

לאור טענות היישובים קורא מזכ"ל התנועה הקיבוצית לשר הביטחון להקציב בדחיפות הצבת מרחבים מוגנים נוספים סמוך למקומות העבודה. "הצבת המרחבים המוגנים ליד מקומות העבודה תסייע להצליח בשגרת העבודה ולקיים כלכלה במציאות הבלתי נסבלת בה נתונים התושבים. זהו אינטרס של המדינה שיישובי עוטף עזה יצליחו לנהל שגרה מסוימת גם במציאות הקשה שנכפית עליהם. אני מצפה ממשרד הביטחון להירתם למשימה", אמר שור.

 

עוד הוחלט לאחר הסיור היום, על הקמת צוות של מטה התנועה הקיבוצית שיסייע ליישובים בתחומים אזרחיים, כמו גיוס משאבים לנופש הפגה לתושבי העוטף ביישובים באזורים שמחוץ לטווח הרקטות.

 

עוד יעסוק הצוות בליווי ותמיכה במערכות חינוך, בריאות ורווחה, תעסוקה, וכיצד להפחית פגיעה בייצור מפעלי התעשייה וגידולי החקלאות במציאות הנמשכת של ירי על היישובים.

 

"אנחנו רוצים לסייע לחברי היישובים בעוטף עזה", אומר ולוולה. "היכולת שלנו לסייע היא לא צבאית, אלא למערכת האזרחית, כשהמטרה היא להצליח לנהל שגרת חיים במציאות בלתי נסבלת, שנמשכת כבר עשור", אומר מזכ"ל התנועה הקיבוצית.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים