איה מזמינה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

איה מזמינה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 17.10.2012

 

איה שגיא

דרושים: קיבוצים שיארחו מתנדבי חו"ל

 

תכנית אירוח מתנדבי חו"ל בקיבוץ מחפשת קיבוצים נוספים שיצטרפו בכדי לעמוד בביקוש של מתנדבים לבוא לישראל, לשהות ולעבוד בקיבוץ.

 

27 קיבוצים משתתפים היות בתכנית וזה לא מספיק. בימים אלה פזורים מעל 300 מתנדבים בקיבוצים, המגיעים מ-50 מדינות וארבע יבשות. "למרות ואולי על אף מצב ביטחוני מעורער לעיתים מגיעים המתנדבים, וחשוב לנו לעמוד בביקוש. בכדי לעמוד בביקוש נדרשת הצטרפות של חמישה קיבוצים נוספים", אומרת איה שגיא, מנהלת המחלקה התנועה התנועתית.

 

על שאלתי היכן מלינים הקיבוצים את המתנדבים, כאשר יש שיוך דירות ואין דירות פנויות, השיבה איה "בניגוד ל"תור הזהב" של המתנדבים בשנות ה-70'-80' במאה שעברה אז היו במרבית הקיבוצים קבוצות גדולות, כיום מתבקש קיבוץ לקלוט מינימום של 6 מתנדבים, לא יותר. בשלוש השנים שאני בתפקיד הצלחנו לצרף שישה קיבוצים חדשים, שמצאו פתרון יצירתי בדיור, כדי להיעזר בתבונה בחבורה קטנה של מתנדבים לעבודה, ולגיוון המרקם החברתי בקיבוץ.

 

מחלקת המתנדבים של התנועה הקיבוצית עוסקת גם במיון וקליטת המתנדבים מחו"ל המתאימים לתוכנית, דואגת להנפקת אשרות חוקיות לתקופת שהייה בארץ, ולשיבוץ הולם וראוי בקיבוצים.

 

לצד שהות ועבודה בקיבוץ מוצע למתנדבים מדי שלושה חודשים להשתתף בסמינר קצר להיכרות עם ההיסטוריה הקיבוצית, הקמת מדינת ישראל ורובדי החברה הישראלית, המחשה של יחסי יהודים וערבים באזור מועצת מנשה, כולל סיור על 'קו התפר'.

 

לקבלת מידע נוסף על התוכנית ניתן להיכנס לאתר האינטרנט www.kibbutzvolunteers.org או להתקשר לאיה שגיא 050-7677939.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים