בריאות פלוס
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

בריאות פלוס

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 16.10.2012

 

יעל אייזנר (ימין) ואורית גלאור

חוזרים לבית הספר: מחלקת בריאות ורווחה מזמינה לסדרת השתלמויות מקצועיות בנושאי מיצוי זכויות, רווחת הקשיש, חידושי חקיקה ותקינה, והעשרת "מטפלות פריפריה ושטח"

 

במחלקת בריאות ורווחה יוצאים עם תכנית השתלמויות חדשה ובשיתוף עם גורמי מקצוע חיצוניים ומזמינה את העוסקים בתחומי הרווחה בקיבוץ. במהלך החודשיים הקרובים תפתחנה ארבע השתלמויות ייעודיות. "אלה נבנו במיוחד לבקשת ציבור לקוחותינו בקיבוצים, תוך הקפדה על מתן מענה לצרכים המתהווים בקיבוצים", אומרות יעל אייזנר ואורית גלאור.

 

השתלמות ראשונה הוגדרה "קבוצת למידה והעשרה לעמיתים מנהלי בריאות ורווחה" והיא נפתחת ב-20/11. הדגש בקבוצת לימוד זו, הוא העמקת בסיס הידע, דיון בסגנון שולחן עמיתים, כולל ניתוחי אירוע, שיתוף בהצלחות וקשיים, התייעצות ותמיכה.

 

תקשורת בגיל השלישי

 

השתלמות שנייה מיועדת לעוסקים בתחום הזקנה - מחזור נוסף (17/12) של "קורס רווחת הקשיש" עם מרכז אש"ל, והפעם בצפון, בקריית ביאליק. הקורס דומה לזה שקיימנו לפני שנתיים בתל השומר, וקהל היעד הם העוסקים בתחום בקיבוץ. בקורס ירצו מומחים בתחומי גרונטולוגיה, גריאטריה, כמובן בהקשר הקיבוצי מבהירות אייזנר וגלאור. הקורס מקנה ללומדים הבנה רחבה בתחומי הזקנה, יכולת לאתר צרכים אצל בני הגיל השלישי בקיבוץ ולפתח מערכת שירותים המשלימה את השירותים הניתנים ברמה האזורית. בנושאים על הפרק מבוא לעולם הזקנה, רפואה גריאטרית ופסיכוגריאטריה, תקשורת עם הזקן ומשפחתו, תהליכי פרישה, התמודדות עם אבדנים בזקנה, מערך השירותים בקהילה, חוקים ותקנות, מודלים של זקנה מוצלחת בקיבוץ ועוד. עלות השתתפות מסובסדת על ידי אש"ל, ההגעה למרכז ההשתלמויות בקריית ביאליק קלה ונוחה ברכבת, באוטובוס, ולבאים ברכב חנייה בשפע.

 

מטרה: מיצוי הזכויות

 

השתלמות שלישית מתוך ארבע היא מחזור נוסף של פרויקט מיצוי זכויות רפואיות של חברי קיבוץ. זו תפתח בראשית חודש דצמבר ותכלול חמישה מפגשים. כאן מתקיים שיתוף פעולה של מחלקת בריאות ורווחה עם חברת סטפוינט, בראשה עומד יו"ר לשכת היועצים הפנסיונים בישראל, רמי סגמן. "מיצוי זכויות רפואיות הוא שדה רחב ומקצועי, מתחדש תדיר, ומצריך לימוד רענון והתעדכנות תמידיים" מסבירה יעל אייזנר. "בהשתלמות נשאף ליצוק יסודות להבנת התחום, הכרות עם מגוון אפיקי מיצוי הזכויות, וחיבור למאגרי מידע שונים. "החידוש במחזור הקרוב יהיה ניתוח מקרים שיעלו משתתפים, ואלה יהיו מקרי מבחן מהם ילמדו משתתפי הקורס כיצד לגשת לתיק מורכב, איך לנהל אותו, ולהפיק את מרב הזכויות מגורמי חוץ" מציינת שותפתה, אורית גלאור. הקורס מתאים למנהלי בריאות ורווחה, לעוסקים בתחום מיצוי זכויות ולכל המתעניין. "אנו ממליצות לאתר את האדם המתאים בקיבוץ ולשלוח אותו להשתלמות. אנו בטוחות שהוצאות הנסיעה ועלות הקורס יכוסו במהרה בזכות הידע שיצברו הלומדים" הן אומרות.

 

לראשונה: הכשרת מטפלות בקשישים

 

השתלמות רביעית תפתח בראשית 2013 ומיועדת ל"מטפלות פריפריה ושטח". מי הן אותן "מטפלות פריפריה" ? יעל מסבירה שמדובר בדמויות מפתח בקשר עם זקני הקיבוץ. בזכות מגע ישיר וקשר עם הזקנים בעבודה נכונה הן מאתרות צרכים, מנגישות שירותים שונים, ומשתלבות בצוות הרווחה כחלק מרכזי ואינטגראלי. עד היום לא הייתה השתלמות המכשירה "מטפלות פריפריה", ואלו שיצאו ללימודים כלשהם השתלמו בקורסים והכשרות המיודעים לאחרים. השנה פיתחנו מסגרת לימודית מותאמת בקורס שנבנה בשיתוף פעולה עם אש"ל, ובו יינתן מענה שלם ומותאם לעוסקות ולעוסקים (גם גברים!) בתחום.

 

שילוב ידיים מקצועי

 

אנו מצפות לשנת לימודים מוצלחת מגוונת אשר תיתן מענה מקיף לצרכי העוסקים בתחום הרווחה. עבודת הכנה רבה הושקעה בתכנית בכדי שתענה על הצרכים שעלו מהשטח. שילבנו ידיים עם גורמי חוץ כמו אש"ל וחברת סטפוינט בכדי למקסם הידע שיגיע אליכם ולקיים השתלמויות במחיר אפשרי לכל קיבוץ. הפרטים על כל ההשתלמויות נמצאים באתר מחלקת הבריאות והרווחה. לשאלות ופרטים הינכם מוזמנים ליצור קשר עם איתנו - אורית גלאור 052-4475453 יעל אייזנר 052-5358793 או עם אתי בכתובת eti@tkz.co.il

 

לפרטים נוספים - באתר מח' בריאות ורווחה - לחצו כאן

 

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים