חילופים באגף המלווים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

חילופים באגף המלווים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 16.9.2012

 

אורי הדרי

אורי הדרי (חולתה) סיים ליווי חברתי בקיבוצי גליל עליון וצפון רמה"ג. "עברו ממשבר להפניית האנרגיה למימוש צמיחה". מחליפתו - ריי רותם (שניר)

 

אורי הדרי מקיבוץ חולתה היה בשמונה השנים האחרונות "מלווה חברתי" מטעם התנועה לקיבוצי הגליל העליון וצפון רמת הגולן. השבוע הפיץ מכתב פרידה לממלאי תפקידים ב-40 קיבוצים, עמם עבד בשנים האחרונות.

 

"בימים אלה, אני מסיים עבודתי כמלווה הקיבוצים. עבור מרבית הקיבוצים באזור היו אלו שנים של תהליכי שינוי נמרצים, במטרה להיחלץ ממשבר כלכלי וחברתי קשה. מרבית הקיבוצים כבר נמצאים היום במצב שונה לחלוטין, הדבר בא לידי ביטוי במצב הכלכלי, ובאנרגיה שמופנית יותר לעיסוק בבנייה ובמימוש תוכניות של צמיחה - כלכלית ודמוגרפית.

 

עיקר עיסוקי בתקופה זו היה ליווי וייעוץ - בעיקר להנהלות, תוך שימת דגש על מיקוד הדילמות, המכשלות, דרכים לפתרון, קיצור התהליכים, היעזרות הקיבוץ היחיד במחלקות התנועה, וחיזוק קשרי העבודה בין הקיבוצים, המועצה אזורית, משקי הגליל העליון והתנועה הקיבוצית.

 

חלק מרכזי בעבודתי היה ריכוז פורום מנהלי הקהילה, ובתוכו הקשר עם המועצה האזורית, נושא רגיש אך חשוב שהצריך תשומת לב ורגישות מיוחדת. תחום חשוב אחר היה ליווי צמוד של מספר קיבוצים, קטן אמנם, אשר מפאת היותם קטנים באוכלוסייה, או צעירים, או תקועים בפיתוח, במשבר כלכלי או בבעיה אחרת, נדרשתי להשקיע יותר זמן מהרגיל, יותר תשומת לב, עד להנעת פתרון והגעה לחוף מבטחים.

 

אני מבקש להודות לכל האנשים - החרוצים והרגישים, אתם היו לי קשרי עבודה במהלך תקופה מעניינת זו. הקשרים והעבודה אתכם ולצדכם, היו עבורי בסיס חשוב למערכת יחסים של שיתוף פעולה ושילוב כוחות. ולמחליפתי, ריי רותם, שנבחרה (בהמלצתי!) אני מאחל הצלחה בתפקיד".

 

ריי רותם

ריי צפונה

 

ריי רותם מקיבוץ שניר היא מחליפתו של אורי הדרי בליווי חברתי של קיבוצי הגליל העליון ורמת הגולן, מטעם מטה התנועה הקיבוצית.

 

ריי מחזיקה בתואר ראשון וקורסים בתחום החינוך בגיל הרך ובפסיכולוגיה, למדה מנהל עסקים וניהול כללי, וקורס גישור.

 

לאחר שנים רבות בהם ניהלה מערכות חינוך בגיל הרך - בקיבוצה - שניר, ולאחר מכן את זו של עיר המחוז, קרית שמונה, עברה ריי לתחום ניהול קהילה בקיבוצים. תחילה בהקמה וניהול אגודה קהילתית מוניציפאלית בשניר, ובהמשך בניהול הקהילה במשגב עם ובמחניים.

 

השבוע אמרה ריי כי היא מצפה לשיתוף כוחות בהתמודדות עם האתגרים המקומיים, האזוריים וכמובן הארציים. אני רוצה להודות לאורי הדרי, מקרב לב, על שנים של עשייה משותפת ומשתפת, בהתמדה, אורך רוח והתייחסות אישית לכל קיבוץ וצרכיו. אורי השכיל לשלב ולגשר ברגישות רבה בין הגופים השונים ובעיקר בין אנשים. אני רואה אתגר גדול לצאת מתחומי הקיבוץ הבודד ולעבור לעבוד עם התנועה, המועצה והקיבוצים.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים